شروع طرح جامع توان افزایی معلولان در 6 استان کشور

به گزارش سفر به ترکیه، مدیرکل توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح جامع CBR (توانبخشی مبتنی بر جامعه) در یک شهر از استان های تهران، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، گیلان، خراسان جنوبی و کرمان اجرا می گردد.

شروع طرح جامع توان افزایی معلولان در 6 استان کشور

به گزارش سفر به ترکیه، کاظم نظم ده در حاشیه سفر خود به آستارا و بازدید از مرکز توانبخشی توان خواستار ذهنی این شهرستان و در جمع سفر به ترکیه اظهار کرد: حدود دو دهه است که طرح جامع CBR(توانبخشی مبتنی بر جامعه) در کشور کلید خورده است و در حال حاضر بیش از 480 هزار نفر تحت پوشش روستایی این طرح قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات در قالب این طرح در آینده ای نزدیک در شهرهای کشور هم شروع می گردد، ادامه داد: طرح مذکور با هدف توان افزایی معلولان در یک شهر از استان های تهران، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، گیلان، خراسان جنوبی و کرمان شروع گردیده است و بالغ بر 13 هزار و 500 نفر تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

وی اضافه نمود: در قالب این طرح، خدمات مبتنی بر جامعه در حوزه های آموزش، سلامت و توانمندسازی به شکل مناسبی پیش می رود و هزینه ها کاهش می یابد.

نظم ده در بخش دیگر سخنان خود خاطر نشان کرد: 616 معلول در آستارا تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند و این طرح با برنامه های تعریف گردیده و مدل های علمی و پزشکی، موجب توانبخشی معلولان می گردد.

وی با تأکید بر اینکه در آستارا تاکنون یک میلیارد و 300 میلیون ریال برای این طرح هزینه گردیده است، اضافه نمود: CBRرویکرد مشارکتی است و فعالیت های آن با کتابچه های آموزشی و نظارت ارگان های متولی، بر اساس نوع فرهنگ محلی تنظیم می گردد.

وی کاهش کاهش فقر و آسیب های اجتماعی را از دیگر اولویت های این طرح برشمرد و گفت: کوشش می گردد تا پکیج خدمات افزایش یابد.

مدیرکل توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور اعلام نمود: طرح فوق در صورت همکاری و مشارکت خانواده های معلولان و ارگان های مربوطه، در توانمندسازی آنها مؤثر است و آثار کوتاه و بلندمدت خود را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروع طرح جامع توان افزایی معلولان در 6 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح جامع توان افزایی معلولان در 6 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید