اشتغال زایی در کشورهای اروپایی رکورد زد

به گزارش سفر به ترکیه، مرکز آمار اتحادیه اروپا گفت میزان فرصت های شغلی هم در منطقه یورو و هم در سطح اتحادیه اروپا 0.4 درصد افزایش یافته است.

اشتغال زایی در کشورهای اروپایی رکورد زد

به گزارش سفر به ترکیه، در سه ماهه دوم سال جاری 238.9 میلیون نفر در اتحادیه اروپا شاغل بوده اند که از این بین 158 مییلون نفر در منطقه یورو زندگی می نموده اند. این بالاترین نرخ ثبت گردیده اشتغال زایی در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در طول تاریخ است.

بالاترین میزان اشتغال زایی در استونی و مالت هر دو با 1.3 درصد افزایش به ثبت رسیده است و پس از این کشورها، لهستان با 1.2 درصد، قبرس با یک درصد و لوکزامبورگ با 0.9 درصد افزایش در رده های دوم تا چهارم موفق ترین کشورهای اروپایی از نظر اشتغال زایی در سه ماهه دوم سال قرار گرفته اند.

از طرف دیگر سه کشور لتونی، پرتغال و رومانی با منفی 0.3 درصد رشد اشتغال زایی، ضعیف ترین عملکرد را داشته اند و پس از این کشورها، بلغارستان با منفی 0.2 درصد و فرانسه و انگلیس با 0.1 درصد قرار دارند.

در بین کشورهای اروپایی که نه در اتحادیه اروپا و نه در منطقه یورو عضویت ندارند، رشد اشتغال زایی سه ماهه دوم در سوئیس و نروژ برابر با 0.3 درصد به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اشتغال زایی در کشورهای اروپایی رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال زایی در کشورهای اروپایی رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید