ایران دوست نزدیک و شریک منطقه ای بلاروس

به گزارش سفر به ترکیه، معاون وزیر خارجه بلاروس، جمهوری اسلامی ایران را دوست نزدیک و شریک منطقه ای کشورش خواند و ابراز امیدواری کرد که دولت و ملت ایران به زودی از شرایط کنونی با موفقیت عبور کنند.

ایران دوست نزدیک و شریک منطقه ای بلاروس

به گزارش گروه سیاست خارجی سفر به ترکیه، سعید یاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در مینسک با آندری داپکیوناس معاون وزیر امور خارجه بلاروس دیدار و مصاحبه کرد.

در این دیدار، دستورکار همکاری های دو کشور در حوزه های سیاسی و اقتصادی بررسی و در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر شد.

داپکیوناس با بیان اینکه بلاروس همواره ایران را به عنوان دوست و شریک خود محسوب کرده، ابراز امیدواری کرد دولت و ملت ایران به زودی از شرایط سخت ناشی از شیوع اپیدمی کرونا با موفقیت و سربلندی عبور کنند.

سفیر ایران نیز با اشاره به فرارسیدن بیست و هفتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور، ریاست دوره ای بلاروس بر اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به عنوان ظرفیت مناسبی جهت توسعه بیشتر همکاری ها بین دو کشور برشمرد.

28 اسفند سال جاری، مصادف با بیست و هفتمین سالروز برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس است.

بلاروس به عنوان یکی از اعضای مؤسس اتحادیه اقتصادی اوراسیا، از آغاز سال 2020 ریاست دوره ای این اتحادیه را بر عهده گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ایران دوست نزدیک و شریک منطقه ای بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران دوست نزدیک و شریک منطقه ای بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید