بعضی موارد در تیم ملی فوتسال بانوان اصلاح شد، اجازه خود محوری به ملی پوشان نمی دهم، آقایان در تیم ملی نقش مشاور را دارند

رعدی گفت: به بازیکنان تیم ملی فوتسال بانوان اجازه خود رای بودن ندادم و بعضی موارد را اصلاح کردم.

بعضی موارد در تیم ملی فوتسال بانوان اصلاح شد، اجازه خود محوری به ملی پوشان نمی دهم، آقایان در تیم ملی نقش مشاور را دارند

علیرضا رعدی مشاور فنی تیم ملی فوتسال بانوان در گفت و گو با ، گفت: پیش از شروع لیگ برتر فوتسال بانوان جلسه ای با حضور محمد حسن انصاری فرد در سازمان لیگ برگزار گردید که لیلا صوفی زاده و شهرزاد نصیری هم در این جلسه حضور داشتند. در این جلسه 2 - 3 گزینه را برای راهنمایی تیم ملی بانوان معرفی کردیم که یکی از آن ها در شهرستان زندگی می کرد. گزینه اول ما اعلام نمود به دلیل مسائل خانوادگی نمی تواند با ما همکاری کند و 2 نفر دیگر هم گفتند نمی توانند به تیم ملی بیایند و باشگاه هایشان اجازه همکاری با تیم ملی را به آن ها نمی دهد، بنابراین تا امروز صبر کردیم چرا که نمی توان برای راهنمایی تیم ملی بدون دقت عمل کرد.

کارنامه مربیان زیادی را آنالیز کردیم

او توضیح داد: کارنامه مربیان زیادی را آنالیز کردیم. به این نتیجه رسیدیم که باید به مسابقات لیگ برویم و رفتار مربیان را با تیم هایشان روی نیمکت از نزدیک آنالیز کنیم و بعد پیشنهاد همکاری به آن ها بدهیم. اکنون شروع هفته سوم لیگ برتر است. قرار است مجوز ورود به سالن این مسابقات را بگیرم و از آنجایی که 2 تیم لیگ فزونی ما در تهران هستند هر هفته 2 تیم شهرستانی برای بازی با آن ها به تهران می آیند.

تیم ملی جایگاهی فراتر از باشگاه ها دارد

رعدی اضافه نمود: تیم ملی جایگاهی فراتر از باشگاه ها دارد، اما متاسفانه مربیان ما باشگاه ها را ترجیح می دهند و هیچ کدام حاضر نیستند نیمکت تیم باشگاهی خود را رها نمایند. من به مسائل مالی تیم ملی فکر نمی کنم. مربی در تیم ملی باید همه فکر و توان جسمی خود را برای موفقیت تیم ملی به کار گیرد. باشگاه ها و تیم ملی مکمل هم هستند، اما مربیان وقتی می بینند در تیم ملی حقوق 500 تا 600 هزار تومان ماهیانه دریافت می نمایند و قرارداد باشگاهی حدود 30-40 میلیون تومان در سال است ترجیح می دهند در باشگاه ها فعالیت نمایند. ما نمی توانیم هر مربی را برای راهنمایی تیم ملی به اردو بیاوریم بنابراین به دنبال افراد با پتانسیل هستیم.

یکسری مربیان خودشان به ما پیشنهاد دادند

مشاور فنی تیم ملی در ادامه گفت: چند مربی به ما پیشنهاد دادند که سرمربی تیم ملی شوند، اما ما قبول نکردیم. یکی از اهداف ما جوان گرایی است و ممکن است بازیکنان جدید جایگزین قدیمی ها شوند. اینجا برای کسی سندی نزدیم و درب تیم ملی به روی همه باز است.

او توضیح داد: مسائل مالی تا حدودی سبب بی نظمی در اردو ها شده است. به هر حال فوتسال بچه فوتبال به شمار می آید و هیچ شخصی نمی گوید فدراسیون فوتسال بلکه همه می گویند فدراسیون فوتبال و اگر یک روز در تمام جهان این رشته ورزشی استقلال پیدا کند آن وقت می توان کار های بهتری انجام داد.

آقایان در تیم ملی نقش مشاور را دارند

رعدی اضافه نمود: با احترام به تمامی مربیان خانم باید بگویم که آقایان بیشتر درگیر مسابقات هستند و تجربه فنی بالاتری دارند. ما در تیم ملی نقش نقش یک مشاور را داریم.

وقتی آمدم بعضی موارد را اصلاح کردم

او گفت: وضعیت تیم ملی بانوان پیش از حضور من جالب نبود، بنابراین وقتی آمدم بعضی موارد را اصلاح کردم و به بازیکنان اجازه خود محوری ندادم. متاسفانه درگذشته بازیکنان برای تیم ملی تصمیم می گرفتند در صورتی که این تیم ملی است که باید برای بازیکنان تصمیم بگیرد. درگذشته ملی پوشان رفتار مناسبی نداشتند و آب از آب هم تکان نمی خورد و این مربیان بودند که با بازیکنان هم سو می شدند. متاسفانه ملی پوشان تصمیم می گرفتند چه زمانی به تیم ملی بیایند و چه وقت نیایند، اما من مقابل همه این خودسری ها ایستادم. کسی که عاشق تیم ملی کشورش است باید شبانه روز به آن فکر کند. همین جا اعلام می کنم اگر کسی به اردو تیم ملی دعوت گردد، اما در تمرینات حضور پیدا نکند بی تردید خط خواهد خورد و بازیکن دیگری جایگزین می گردد. صد تا بازیکن در لیگ داریم که در حد تیم ملی هستند و فقط باید به آن ها فرصت دهیم تا خود را ثابت نمایند. تیمی که حول چند نفر بچرخد و به یکسری بازیکن خاص ختم گردد را نمی پسندم و اعلام می کنم درب تیم ملی به روی همه باز است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بعضی موارد در تیم ملی فوتسال بانوان اصلاح شد، اجازه خود محوری به ملی پوشان نمی دهم، آقایان در تیم ملی نقش مشاور را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی موارد در تیم ملی فوتسال بانوان اصلاح شد، اجازه خود محوری به ملی پوشان نمی دهم، آقایان در تیم ملی نقش مشاور را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید