بهترین مسکن طبیعی را بشناسید

به گزارش سفر به ترکیه، طی آنالیز ها معین شد که کمبود خواب باعث افزایش حساسیت به درد می گردد و در مقابل خواب کافی همچون یک مُسکن طبیعیِ اثرگذار عمل می نماید.

بهترین مسکن طبیعی را بشناسید

به گزارش، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که کمبود خواب موجب افزایش حساسیت به درد می گردد و در مقابل خواب کافی همچون یک مُسکن طبیعیِ اثرگذار و مفید عمل می نماید.

در این آنالیز آمده است: کمبود خواب باعث می گردد واکنش های تسکین دهنده درد در مغز از بین برود که در نتیجه حساسیت به درد افزایش پیدا می نماید.

کمبود خواب تأثیرات متعددی بر مغز دارد که نارسایی شناختی، عدم توانایی در یادگیری و شکل گیری خاطرات از جمله آن ها به حساب می آیند. متخصصان در آنالیز جدید خود به مطالعه تأثیر دیگری از کمبود خواب بر بدن پرداخته و آن افزایش حساسیت به درد است.

به گفته متخصصان در دانشگاه کالیفرنیا، کمبود خواب مکانیزم طبیعی مغز را در تسکین درد با اختلال روبرو می نماید که این امر می تواند نشان دهنده ارتباط بین بحران سلامت عمومی کمبود خواب، درد مزمن و تجویز دارو های حاوی مخدر باشد.

در آمریکا بیش از 20 درصد از مردم به درد مزمن دچار هستند. همچنین طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا روزانه به طور میانگین حدود 130 نفر از مردم این کشور به دلیل اوردوز با مخدر ها جان خود را از دست می دهند.

در این آنالیز متخصصان احساس درد را در 24 فرد بزرگسال و به وسیله حرارت دادن به پاهایشان تحریک کردند. هیچیک از این افراد در زمان آغاز مطالعه به مشکل خواب یا هر گونه اختلال های مرتبط با درد دچار نبودند.

متخصصان آستانه درد این افراد را پس از یک خواب شبانه خوب و به وسیله اسکن های مغزی مورد آنالیز قرار دادند. همچنین آستانه درد این افراد پس از آنکه از خواب شبانه محروم شدند اندازه گیری شد.

آن ها مشاهده کردند که کمبود خواب باعث می گردد حساسیت به درد در افراد شرکت کننده افزایش پیدا کند.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهترین مسکن طبیعی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مسکن طبیعی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید