بیانیه شدید اللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه، آوارگی 300 هزار نفر در شمال سوریه

به گزارش سفر به ترکیه، وزارت خارجه سوریه امروز پنجشنبه در بیانیه شدیداللحنی تجاوزگری ترکیه را زاییده طمع ورزی ها و توسعه طلبی ها و توهم های حکومت رئیس جمهوری ترکیه دانست.

بیانیه شدید اللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه، آوارگی 300 هزار نفر در شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز گفت: تجاوزگری خیانکارانه ترکیه زاییده طمع ورزی های توسعه طلبانه و توهم های تاریخ گذشته حکومت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور است.

وی اضافه نمود: با وجود موج محکومیت های بین المللی، حکومت اردوغان در تجاوزگری آشکار خود علیه سوریه لجاجت به خرج می دهد.

این منبع تاکید نمود: حکومت اردوغان در نقض آشکار همه قوانین و عرف های بین المللی مرگ و ویرانی می کارد.

وی توضیح داد: حکومت اردوغان در رده گروه های تروریستی قرار گرفته که از آنها انواع حمایت را نموده است.

این منبع گفت: دمشق بار دیگر مخالفت مطلق خود با تجاوزگری ترکیه را اعلام و آن را به شدت محکوم می نماید و بر همبستگی و وحدت مردم سوریه تاکید می نماید.

وی توضیح داد: جامعه بین المللی باید مسئولیت های خود را برای فشار بر حکومت اردوغان برای خاتمه دادن به تجاوزگری خود ایفا نماید.

این منبع گفت: باید حکومت اردوغان را مجبور کرد که سیاست های مخرب خود را که تهدیدی برای صلح و امنیت به شمار می رود، ریشه کن کند.

آوارگی 300 هزار سوری در تجاوز ترکیه

در همین حال، گروه موسوم به دیده بان سوریه امروز پنجشنبه بیان کرد که از شروع تجاوز ترکیه به شمال و شمال شرق سوریه تاکنون بیش از 300 هزار غیرنظامی آواره شده اند.

رامی عبدالرحمن مدیر این گروه توضیح داد: اکثر آوارگان از استان الحسکه فرار نموده اند که نبردها بین ارتش ترکیه و شبه نظامیان مسلح وابسته به آن با شبه نظامیان موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در جریان است. بخشی نیز از دو منطقه عین العرب در حلب و منطقه تل ابیض در استان رقه آواره شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بیانیه شدید اللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه، آوارگی 300 هزار نفر در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه شدید اللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه، آوارگی 300 هزار نفر در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید