تری گیلیام پس از 17 سال فیلمش را تکمیل کرد

به گزارش سفر به ترکیه به نقل از ددلاین، بعد از 17 سال مراحل پیش از تهیه، فیلمبرداری پروژه پردردسر مردی که دن کیشوت را کشت ساخته تری گیلیام بالاخره به سرانجام رسیده است.

تری گیلیام پس از 17 سال فیلمش را تکمیل کرد

گیلیام از سال 1989 تا به حال مشغول کار روی این پروژه بوده و ابتدا فیلمبرداری فیلم را سال 2000 و با حضور جانی دپ شروع کرد. این حرکت بدفرجام به طرزی به یادماندنی در فیلم مستند گمشده در لامانچا به تصویر کشیده شد. در این فیلم مستند مجموعه ای از فاجعه هایی که فیلم در مراحل تهیه دچار آن شد نشان داده شده است؛ از جمله ژان روشفورت بازیگر نقش مرد اول فیلم که دچار حمله قلبی شد یا صحنه فیلمبرداری پروژه که در یک سیل به طور کلی شسته شد و از بین رفت.

اما سال 2017 گیلیام دیگر دچار این مشکل ها نیست و به تازگی در فیس بوک اعلام نموده از نتیجه کاری که با علاقه انجام داده لذت می برد. او عکسی از صحنه که شامل یک کامیون قدیمی می شد که رویش نوشته بود زنده باد دن کیشوت! منتشر کرد و نوشت: برای سکوت طولانی معذرت می خواهم. مشغول جمع کردن وسایل در کامیون بودم و حالا دارم به سمت خانه می روم. بعد از 17 سال، فیلمبرداری مردی که دن کیشوت را کشت را تمام کردیم. از گروه ساخت و کسانی که به پروژه باور داشتند بسیار تشکر می کنم. زنده باد دن کیشوت!

گیلیام مدتی بعد اضافه نمود: دن کیشوت یک رویاپرداز است، یک ایده آلیست و یک رمانتیک که متعهد است به قبول نکردن محدودیت های واقعیت که بدون توجه به مسائل به کارش ادامه می دهد، همانطور که ما این کار را کردیم. آنقدر طولانی مشغول این کار بودیم که ایده واقعا به سرانجام بردن این فیلم مخفی بسیار سوررئال به نظر می رسد. هر آدم معقولی سال ها پیش بیخیال می شد اما برخی مواقع کله شق ها در سرانجام پیروز می شوند، بنابراین سپاسگزارم از تمام رویاپردازها و تمام کسانی که باور داشتند و به تحقق رساندن این رویا یاری کردند!

این فیلم که با اقتباس از رمان ادبی کلاسیک میگل دو سروانتس ساخته شده، آدام درایور، جاناتان پرایس، استلان اسکرشگرد، اولگا کوریلنکو، جوآنا ریبیرو، اسکار حائنادا، جوردی مولا، سرگی لوپز و روسی دو پالما را در جمع بازیگران خود دارد.

داستان این فیلم حول محور مردی متوهم می گردد که متقاعد شده دن کیشوت است و توبی را که یک مدیر اجرایی تبلیغاتی است با همراه قابل اطمینانش سانچو پانزا اشتباه می گیرد. این دو راهی سفری عجیب می شوند که بین قرن بیست و یکم و هفدهم در زمان عقب و جلو می رود. به تدریج، توبی تحت تاثیر این دنیای متوهم قرار می گیرد و نمی تواند رویاهایش را از حقیقت تشخیص بدهد. داستان در سرانجامی احساسی و فانتزی وار تمام می گردد که در آن توبی لقب دن کیشوت دو لا مانچا را به گردن می گیرد.

مراحل فیلمبرداری این فیلم بر مبنای فیلمنامه ای نوشته گیلیام و تونی گریسونی، در اسپانیا و پرتغال صورت گرفت. آمازون استودیوز حقوق رسمی توزیع فیلم در ایالات متحده، کانادا و بریتانیا را خریداری نموده است.

تری گیلیام کارگردان، فیلمنامه نویس، انیماتور و بازیگر بریتانیایی زاده آمریکا است. او به خاطر خلق چندین اثر برجسته همچون دزدان زمان (1981)، برزیل (1985)، پادشاه ماهیگیر(1991) و دوازده میمون (19955) شناخته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تری گیلیام پس از 17 سال فیلمش را تکمیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تری گیلیام پس از 17 سال فیلمش را تکمیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید