معین سقف صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی

به گزارش سفر به ترکیه، دولت مصوبه مربوط به اصلاح ماده (10) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات درخصوص معین و اعمال محدودیت در سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی را ابلاغ کرد.

معین سقف صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی

به گزارش سفر به ترکیه، در جلسه هیئت وزیران مورخ 8 مرداد 1399، پیشنهاد اصلاح ماده (10) آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موضوع مشخص و اعمال محدودیت در سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی به تصویب رسید.

پیشنهاد فوق با توجه به توافق انجام شده در جلسه مورخ 6 مرداد 1399 ستاد هماهنگی مالی دولت و با کسب نظر مشورتی اتاق بازرگانی، با هدف تقویت فرایند صادرات و صیانت از عملکرد تجار فعال در حوزه صادرات و مدیریت نحوه بازگشت ارز صادرکنندگان در راستای جلوگیری از تضییع حقوق دولت، از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای آنالیز و تصویب در هیئت دولت ارائه شده بود.

به موجب مصوبه هیئت وزیران، سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی برای سال اول پانصد هزار دلار و برای سال دوم دو میلیون دلار مشخص شد. لیکن واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری، از سقف ارزش کالای صادراتی مستثنی شدند.

این مصوبه توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معین سقف صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین سقف صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید