توافق دولت پاکستان با احزاب مخالف برای تظاهرات در اسلام آباد

پرویز ختک، وزیر دفاع و رئیس کمیته مذاکراتی دولت پاکستان با احزاب مخالف اظهار داشت دولت این کشور و احزاب مخالف در زمینه برگزاری تظاهراتی در اسلام آباد به توافق رسیدند.

توافق دولت پاکستان با احزاب مخالف برای تظاهرات در اسلام آباد

به گزارش ، پرویز ختک، وزیر دفاع و رئیس کمیته مذاکراتی دولت پاکستان با احزاب مخالف در نشست خبری اعلام نمود دولت و احزاب مخالف در زمینه برگزاری تظاهرات در اسلام آباد، پایتخت این کشور به توافق رسیدند.

وی اضافه نمود در مذاکراتی که با اعضای کمیته رهبر (مشتمل بر رهبران احزاب مخالف دولت) برگزار گردید طرفین پذیرفتند که هیچ گونه خللی در برگزاری تظاهرات احزاب مخالف در پایتخت ایجاد نخواهد شد و دولت راستا برگزاری این تظاهرات را بر هواداران احزاب مخالف نخواهد بست.

پرویز ختک گفت در این توافق نامه مکتوب، احزاب مخالف پذیرفتند که نشست خود را در نزدیکی یکشنبه بازار شهر اسلام آباد در منطقه h 9 برگزار کند و به سوی منطقه قرمز اسلام آباد حرکت نکند. در قبال آن دولت نیز پذیرفته است که هیچ گونه مانعی در راستا این راهپیمایی ایجاد نکند.

وزیر دفاع پاکستان اضافه نمود احزاب مخالف چه راهپیمایی و یا چه تحصن برگزار نمایند، دولت از آنان می خواهد که نشست آنان صلح آمیز باشد، زیرا اعلام مخالفت یک حق دموکراتیک بوده و دولت هیچ گونه مخالفتی با آن ندارد.

رئیس کمیته مذاکراتی دولت پاکستان اظهارامیدواری کرد حزب جمعیت علمای اسلام شاخه ف به توافق نامه ای که با دولت به امضا رساند پایبند باشد.

این در حالی است که با توجه به تصمیم حزب جمعیت علمای اسلام شاخه ف برای برگزاری راهپیمایی ضددولتی به سوی پایتخت، دولت پاکستان تمامی راستا های منتهی به پایتخت را کانتینر گذاری نموده و قصد بستن تمامی راستا های ورودی به اسلام آباد را دارد. این حزب قرار است راهپیمایی خود را از 27 اکتبر شروع و تا 31 اکتبر وارد اسلام آباد گردد.

پیش تر یک منبع مطلع در وزارت کشور پاکستان از تصمیم دولت این کشور برای بازداشت مولانا فضل الرحمان، رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پیش از شروع تظاهرات ضددولتی این حزب در اسلام آباد، پایتخت خبر داده بود.

وی اضافه نمود در صورت موافقت نکردن حزب جمعیت علمای اسلام برای مذاکره با دولت، احتمال دستگیری فضل الرحمان وجود دارد.

این منبع مطلع افزود به اندازه کافی مدارک و شکایات برای دستگیری مولانا فضل الرحمن وجود دارد، اما در شرایط کنونی مذاکرات با حزب جمعیت علمای اسلام شاخه (ف) در اولویت واقع شده است.

به گفته این منبع علاوه بر مولانا فضل الرحمان، 8 نفر دیگر از رهبران ارشد حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان نیز تحت نظر هستند و در صورت احتیاج بازداشت خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توافق دولت پاکستان با احزاب مخالف برای تظاهرات در اسلام آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق دولت پاکستان با احزاب مخالف برای تظاهرات در اسلام آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید