حکایت سه سرخپوش

به گزارش سفر به ترکیه، بهروز رسایلی- پرسپولیس در حالی در نخستین مسابقه حذفی اش به مصاف ماشین سازی تبریز رفت که گابریل کالدرون تغییراتی در فهرست و ترکیب اصلی اش برای این بازی ایجاد کرد.

حکایت سه سرخپوش

در عین حال 2 چهره نامدار سرخپوشان، دیدار با ماشین سازی را از دست دادند؛ جلال حسینی و امید عالیشاه به تشخیص کالدرون خط خوردند و به تبریز نرفتند. در عین حال فرشاد احمدزاده که با حکم کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی قادر به بازی نبود، در آخرین ساعات مجوز حضور در این دیدار را پیدا کرد. مطلب پیش رو به بررسی روزگار متقاوت این سه نفر اختصاص دارد.

  • جلال؛ هنر خوب تمام کردن

با وجود اینکه جلال حسینی هنوز فرم بدنی و فنی خوبی دارد، اما از مدت ها قبل شایعه کنار گذاشته شدن او از پرسپولیس مطرح شده بود. قطعا برای هواداران قابل باور نیست، اما نزدیکان برانکو که اصلا هم منابع خبری پرتی نبودند، گواهی می کنند اگر مربی کروات امسال هم در پرسپولیس می ماند، جلال حسینی نخستین بازیکن فهرست مازاد او بود. چرایش هم کمی مفصل است؛ از اینکه جلال در رختکن و زمین بیش از حد بر سر بازیکنان فریاد می کشد و عامل دلخوری آنها شده تا اینکه می گویند کمی محافظه کار است و تیم را عقب نگه می دارد. در مورد این بخش دوم کارشناسان باید نظر بدهند، اما بد نیست بدانید مدافعان کناری پرسپولیس هم گاهی در خلوت های خصوصی به این موضوع اشاره کرده اند که حسینی مانع از نفوذ آنها می شود. هر چه هست کالدرون هم بعد از مدتی تصمیم گرفت جلال را از ترکیب اصلی خارج کند و بدون او در داربی تهران به میدان برود؛ آنچه 3 یا 4 ماه پیش برای هیچ کدام از هواداران پرسپولیس نمی توانست قابل باور باشد. عجیب تر اینکه جلال بلافاصله پس از اطمینان از عدم حضورش در ترکیب اصلی، دچار مصدومیت شد! خیلی ها آسیب دیدگی او را باور نکرده اند، اما این مشکل چه وجود داشته باشد و چه نه، به زودی حل خواهد شد. شجاع خلیل زاده با حکم کمیته انضباطی حضور در 2مسابقه بعدی لیگی برابر شهرخودرو و پیکان را از دست داده و قاعدتا کاپیتان حسینی باید به ترکیب برشود. به احتمال فراوان این آخرین فصل حضور جلال در میادین است و او باید به هنر خوب تمام کردن مسلح شود؛ یعنی اگر در ترکیب بود با تمام توان بازی کند و خودش را به مربی نشان بدهد و اگر هم در ارنج نبود، بی بهانه روی نیمکت بنشیند و وجهه فوق العاده اش را تخریب نکند.

  • امید؛ تو چته پسر؟

بعد از خط خوردن شبانه امید عالیشاه از لیست بازی با سپاهان، او در عین ناباوری از فهرست دیدار حذفی با ماشین سازی هم کنار گذاشته شد؛ آن هم در شرایطی که این بازی اتفاقا می توانست بهترین فرصت برای نفرات ذخیره باشد تا هم خودشان را ثابت کنند و هم در فرم بازی بمانند. با این اوصاف خیلی باید ضریب هوشی آدم پایین باشد که فکر کند هیچ مسئله ای بین امید عالیشاه و گابریل کالدرون وجود ندارد و همه این اتفاقات صرفا فنی است. بی تعارف وضعیت عالیشاه نگران کننده است. او در دوره طلایی برانکو هم با این مربی دچار اصطکاک شد و چند بازی بیرون نشست. حالا اگر قرار باشد این اتفاق در دوره کالدرون هم تکرار شود، کمتر کسی به او حق خواهد داد. عالیشاه برخلاف چیزی که خودش فکر می کند بازیکن خارق العاده ای نیست و نباید به خاطر نیمکت نشینی، آن هم در پرسپولیس پرستاره فعلی رو ترش کند. ظاهرا امید مدام در حال غرولند است و طبیعی است که مربی نتواند این شرایط را تحمل کند. تداوم این وضعیت، فقط به ضرر شخص عالیشاه است که روزهای اوج فوتبالش مفت از دست می رود و می سوزد.

  • فرشاد؛ تنها و غریب

بین این سه نفر، وضعیت فرشاد احمدزاده از همه بدتر است. او به معنای واقعی کلمه جدا افتاده است؛ بازیکنی که هواداران از همان ابتدا موافق بازگشتش نبودند. پرسپولیس در پست فرشاد با ترافیک بازیکنان نامدار روبرو است و در این میان بدرفتاری احمدزاده در داربی هم برای او قوز بالای قوز شد. فرشاد به خاطر درگیری با بازیکنان استقلال تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین محروم شد و بالاخره دیروز کمیته انضباطی حکم محرومیت قطعی او از 3مسابقه لیگی را ابلاغ کرد. نکته تامل برانگیز این است که احمدزاده از سوی باشگاه و هواداران هم حمایت نمی شود. در این چند روز حتی یک صدم پشتیبانی از شجاع خلیل زاده در مورد فرشاد احمدزاده وجود نداشت. به نظر می رسد او راهی سخت و طولانی برای عبور از برزخ فعلی، بازیابی جایگاه فنی و مقبولیت اجتماعی اش پیش رو داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حکایت سه سرخپوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکایت سه سرخپوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید