حیف و میل پول در بهسازی یک فرودگاه، قیمت بلیط به نرخ آلمان!

به گزارش سفر به ترکیه، استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پیگیری های اجرا شده پروازهای فرودگاه یاسوج دوباره برقرار می شوند.

حیف و میل پول در بهسازی یک فرودگاه، قیمت بلیط به نرخ آلمان!

به گزارش خبرنگار سفر به ترکیه، علی محمد احمدی در جمع سفر به ترکیه در خصوص پروازهای فرودگاه یاسوج افزود: اگر از روز اول فرودگاه یاسوج در استان بودم و از من سوال می شد می گفتم خوب است که برای استان کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس در سپیدان یک فرودگاه بین المللی احداث گردد.

وی اظهارکرد: قبل از اینکه به استان بیایم حدود 20 میلیارد تومان برای تطویل باند فرودگاه یاسوج هزینه شد در صورتی که اگر 5 میلیارد تومان برای برداشتن و جابجایی زندان اقدام می کردیم مشکلات کمتر بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: شهر یاسوج از نظر ارتفاع از سطح دریا از شهرکرد بیشتر است و فرودگاه این شهر کاسه ای است که هم لندینگ و تری کاف کردن در آن مشکل است. شاید 90 درصد اروپا این شرایط را دارند اما سیستم های ناوبری پیشرفته و امکانات پیشرفته دارند.

احمدی توضیح داد: این فرودگاه امکانات کمی ندارد و تقویت گردیده است اما برای اینکه پروازهایش برقرار نیست با رئیس شرکت هواپیمایی ماهان صحبت هایی داشته ام قول داده که پروازهایش را در فرودگاه یاسوج برقرار کند اما این اتفاق سقوط پروازتهران- یاسوج که افتاد شرکت ها و کادر پرواز می گویند پرواز به سایر نقاط کشور برای ما بی دردسر تر است.

وی ادامه داد: برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج پیگیریهای صورت گرفت که به مسایل ارز و تحریم برخورد کرد؛ در حال مذاکره هستیم که پروازهای فرودگاه یاسوج با حضور شرکت ماهان برقرار گردد. مصادف با حضور این شرکت یکباره قیمت بلیط رقابتی شد و افزایش یافت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح نمود: به مسئولان مربوطه اعلام کردم که مگر می گردد با توجه زندگی، درآمد و سرانه یاسوج قیمت بلیط هواپیما را به نرخ آلمان حساب کرد این مردم از کجا بیاورند؛ در نتیجه آنها قول دادند از 300 هزار تومان بالاتر نرود. نهایتا پروازهای فرودگاه یاسوج دوباره برقرار می گردد اما بدون تعارف باید بگویم که این محدودیت ها وجود دارد.

سال جاری ساخت قطعه دوم راه آهن اقلید- یاسوج به پیمانکار واگذار می گردد

وی در خصوص راه آهن اقلید- یاسوج تاکید نمود: این پروژه 120کیلومتری برای استان ضروری است یک قطعه از این پروژه به پیمانکار داده شد که اعتبار اختصاص داده گردیده کم بود و با پیگیری های اجرا شده اضافه ردیف گرفته است. ان شاءالله کوشش می کنیم که سال جاری پیشرفت خوبی داشته باشد و قطعه دوم این پروژه مهم به پیمانکار داده گردد و این پروژه را بطور جدی دنبال می کینم.

احمدی ادامه داد: 500 میلیون دلار برای ضریب افزایش بهسازی چاه های نفت گچساران و بهمئی جذب نموده ایم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سیمای شهری یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: یاسوج به عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می رود و باید از جایگاهی بهتر و بالاتر برخوردار باشد. والله ما هم کم برای یاسوج نگذاشتیم و آنچه در اختیارمان بوده برای تقویت این شهر گذاشتیم.

احمدی با بیان اینکه در شهری همچون یاسوج با شرایط و ویژگیهای کوهپایه ای و توپوگرافی منطقه خدمات ارائه گردیده پر هزینه است، افزود: شهر یاسوج احتیاج به تیم مدیریتی قوی تر دارد که در واقع این مساله هم انتخاب مردم است، مدیریت شهری باید وظایف خود را بهتر و در واقع گسترده تر انجام دهد و از اصحاب رسانه می خواهیم که این مساله را به مطالبه عمومی تبدیل کنید.

وی افزود: اگر یاسوج و زیبایی هایش در استانی دیگر بود و حساسیت ها و توجه ها بیشتر وجود داشت هم اکنون زیباترین شهر منطقه زاگرس از نظر گردشگری و جذابیت بود. کار گردیده اما در تراز زیبایی های یاسوج کار نگردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حیف و میل پول در بهسازی یک فرودگاه، قیمت بلیط به نرخ آلمان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیف و میل پول در بهسازی یک فرودگاه، قیمت بلیط به نرخ آلمان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید