خبرنگاران آبفا فارس: شرایط کیفی آب شرب شهر بیرم لارستان مطلوب است

به گزارش سفر به ترکیه، شیراز - خبرنگاران- روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان فارس به دنبال بعضی شائبه ها در فضای مجازی و رسانه ای مبنی بر کاهش کیفیت آب شرب شهفرایندان بیرم لارستان گفت : شرایط کیفی آب شرب این شهر، مطلوب است و آبرسانی به شهفرایندان فرایند عادی دارد.

خبرنگاران آبفا فارس: شرایط کیفی آب شرب شهر بیرم لارستان مطلوب است

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان فارس روز آدینه فرایند آبرسانی به شهفرایندان شهر بیرم را عادی بیان کرد و گفت : شرایط آب شرب این شهر از نظر کمی و کیفی مطلوب است.

سید علی خلیلی با بیان اینکه آب شرب شهر بیرم در حال حاضر از محل سه حلقه چاه آب تامین می گردد گفت : در تابستان امسال که فصل گرما و ماه های اوج مصرف آب می باشد، تا به امروز شهفرایندان این منطقه از نظر کمیت و تامین آب در تنگنا نبوده و با کمبودی در حوزه تأمین آب روبرو نشده اند.

خلیلی ، افت فشار آب در برخی مناطق این شهر را که ناشی از اوج مصرف روزانه دانست و اذعان داشت: در شهر گرمسیری بیرم تنها در برخی از ساعات شبانه روز به علت اوج مصرف با افت محدود فشار آب روبرو می شویم که این مورد بسیار طبیعی است و در دیگر شهرهای استان فارس نیز افت فشار معمول و قابل پیش بینی است.

وی ادامه داد: به همین دلیل شرکت آب و فاضلاب استان فارس می کوشد تا با بهره برداری مجدد از چاه شماره 4 شهر بیرم که در حال کف شکنی می باشد، افت فشار آب در برخی از نواحی شهر را رفع سازد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب فارس در ادامه بیان داشت: از نظر تأمین کیفی و بهداشتی آب شرب شهر بیرم نیز، شبکه آب شرب شهر با 2 دستگاه کلرزن گازی گند زدایی می گردد و همچنین بصورت ماهانه، آب چاه ها، مخازن و شبکه شهر نمونه برداری می گردد و توسط آزمایشگاه امور آبفای لارستان مورد آزمایش کیفی قرار می گیرد و خوشبختانه تا کنون هیچگونه گزارشی مبنی بر آلودگی آب این شهر گزارش نشده است.

خلیلی ادامه داد : همچنین کارشناسان شبکه بهداشت شهر بیرم نیز به صورت ماهانه از آب شرب بیرم نمونه برداری و آزمایش انجام می دهند و گزارش و نتایج تمام این آزمایش ها در اداره آبفا شهر بیرم موجود می باشد.

مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب استان فارس با اشاره به شرایط آب شیرین کن های موجود در این شهر اضافه نمود: در حال حاضر بخش بیرم داری سه دستگاه آب شیرین کن است که 2 دستگاه آن متعلق به بخش خصوصی و یک دستگاه نیز متعلق به اداره آبفا شهر بیرم می باشد که همه این آب شیرین کن ها فعال بوده و در حال بهره برداری می باشند.

وی اضافه نمود: از آب شیرین کن های خصوصی یک دستگاه در روستای کریشکی واقع در 5 کیلومتری شهر بیرم با فراوری روزانه 60 متر مکعب و یک دستگاه نیز در شهر بیرم با فراوری روزانه 120 متر مکعب در حال خدمات دهی به مردم بخش بیرم می باشند. همچنین آب شیرین کن اداره آبفا بیرم در روستای بالاده در فاصله 5 کیلومتری از شهر بیرم نصب شده است. این آب شیرین کن روزانه 30 متر مکعب فراوری آب دارد که با نرخ آب بهای مصوب و با نظارت اداره آبفا، آب شرب شیرین در اختیار شهفرایندان بیرم و ساکنان روستاهای بخش بیرم قرار می دهد.

شهر بیرم در فاصله 396 کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس و در شهرستان لارستان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آبفا فارس: شرایط کیفی آب شرب شهر بیرم لارستان مطلوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آبفا فارس: شرایط کیفی آب شرب شهر بیرم لارستان مطلوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید