دبیرکل سازمان ملل: عید نوروز، یک آغاز دوباره است

به گزارش سفر به ترکیه، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در پیامی ضمن تبریک عید نوروز و شروع فصل بهار گفت: برای همه ما، این فرصتی برای تعهد دوباره مان در قبال صلح و شان انسانی است.

دبیرکل سازمان ملل: عید نوروز، یک آغاز دوباره است

به گزارش گروه بین الملل سفر به ترکیه، در ادامه پیغام های تبریک رهبران دنیا به مناسبت عید نوروز، دبیرکل سازمان ملل پیغامی صادر کرد و به 300 میلیون نفر از مردم دنیا که این عید را جشن می گیرند، تبریک گفته است.

در پیغام دبیرکل سازمان ملل که روز پنجشنبه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی منتشر شده، آمده است: نوروز برای بیش از 300 میلیون نفر از مردم در سراسر دنیا یک شروع تازه است، شروع یک سال جدید، روز اول بهار و زنده شدن دوباره طبیعت است.

دبیرکل سازمان ملل تاکید نمود: (نوروز) برای همه ما فرصتی است برای تاکید دوباره بر تعهدمان به صلح، حقوق بشر و شان انسانی، تقویت مذاکره، احترام متقابل، احترام گذاشتن به سیاره مان و ایجاد آینده ای که در آن هیچ کس نادیده گرفته نگردد.

گوترش اضافه کرد: روز بین المللی نوروز، روزی است که با روح دوستی، آشتی و همراهی جشن گرفته می گردد. من برای همه آنهایی که این روز را جشن می گیرند، آرزوی بهترین ها را دارم. امیدوارم که نوروز الهام بخش همه ما باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دبیرکل سازمان ملل: عید نوروز، یک آغاز دوباره است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل سازمان ملل: عید نوروز، یک آغاز دوباره است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید