در نمایشگاه نانو چه گذشت؟، سرکار: اراده صنایع و مسؤولان برای توسعه فناوری نانو قابل تقدیر است

به گزارش سفر به ترکیه، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ضمن ابراز رضایت از حضور مردم، مسؤولان و صاحبان صنایع در دوازدهمین نمایشگاه نانوفناوری، گفت: اراده بخش صنعت و مسؤولان برای توسعه فناوری نانو قابل تقدیر است.

در نمایشگاه نانو چه گذشت؟، سرکار: اراده صنایع و مسؤولان برای توسعه فناوری نانو قابل تقدیر است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به ترکیه، دوازدهمین نمایشگاه نانو فناوری از روز پنج شنبه 18 مهرماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران شروع شد و روز گذشته یکشنبه 21 مهرماه به کار خود سرانجام داد.

در این نمایشگاه حدود 200 شرکت داخلی در زمینه نانو حضور داشتند، 6 کشور خارجی شامل ترکیه، اندونزی، اتیوپی، عراق، افغانستان و آفریقا نیز برای جذب سرمایه گذار و عقد قرار داد، دعوت به همکاری شدند.

استقبال مردمی و حضور صاحبان صنایع و مسؤولان رده بالای کشور از حوزه های مختلف در این نمایشگاه سبب شد تا برگزارنمایندگان نمایشگاه، شرایط نمایشگاه دوازدهم را برای محققان حوزه نانوفناوری و شرکت های دانش بنیان راضی نماینده بدانند.

در رابطه با چگونگی برگزاری نمایشگاه نانوفناوری با سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت وگو کردیم.

سرکار در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به ترکیه، ضمن تشکر از تمام مردم، مسؤولان و بخصوص صاحبان صنایع که از این نمایشگاه به خوبی استقبال کردند، گفت: هر ساله بخش دانشجویی و دانش آموزی ما در جشنواره فعال است، سال جاری نیز مردم عادی و دانشجویان فعالیت بسیاری در جشنواره داشتند، اما آنچه برای ما جالب توجه بود رفت و آمد سرمایه گذاران و واحدهای صنعتی بود که استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه داشتند.

انعقاد 16 قرارداد بین شرکت های دانش بنیان نانویی و واحدهای صنعتی بزرگ در نمایشگاه

وی اضافه کرد: حضور واحدهای صنعتی در نمایشگاه سبب شد تا 16 قرارداد بین شرکت های دانش بنیان و واحدهای صنعتی بزرگ امضا شد تا از فناوری نانو برای ارتقای کیفیت محصولات استفاده نمایند؛ در عین حال 5 طرح نانومچ هم در نمایشگاه سرمایه گذار پیدا کرد.

سرکار گفت: از مسؤولان نیز باید تشکر کنم که با حضور خود سبب دلگرمی شرکت های دانش بنیان و حتی واحدهای صنعتی شدند، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دو بار به نمایشگاه آمد، حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون حوزه انسانی ریاست جمهوری در نمایشگاه نیز بسیار تاثیرگذار بود، وزرای مختلف نیز از نمایشگاه بازدید نموده و تفاهم نامه هایی را هم منعقد کردند.

سرکار: به طور کلی اراده ای که برای توسعه تکنولوژی نانو در میان مسؤولان دیدیم قابل تقدیر است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اضافه کرد: در این راستا تفاهم نامه هایی در حوزه های نفت و صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری برای توسعه نانوفناوری در این حوزه ها داشتیم.

سرکار گفت: همچنین تفاهم نامه ای با یکی از بانک ها داشتیم که از شرکت های دانش بنیان با ظرفیت صادراتی حمایت نمایند زیرا تمرکز ما در حال حاضر بر صادرات محصولات است.

وی گفت: بخش دانش آموزی ما برای مسؤولان این بخش بسیار جالب بود و برای حمایت همه جانبه اعلام آمادگی کردند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "در نمایشگاه نانو چه گذشت؟، سرکار: اراده صنایع و مسؤولان برای توسعه فناوری نانو قابل تقدیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نمایشگاه نانو چه گذشت؟، سرکار: اراده صنایع و مسؤولان برای توسعه فناوری نانو قابل تقدیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید