دولت مستعفی یمن خواهان مقابله با نیروهای امارات در جنوب شد

نخست وزیر دولت مستعفی یمن به نیروهای تحت امر خود دستور داده با نیروهای مورد حمایت امارات در جزیره سقطری مقابله نمایند.

دولت مستعفی یمن خواهان مقابله با نیروهای امارات در جنوب شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن از نیروهای تحت امر خود خواسته با شبه نظامیان مورد حمایت امارات عربی متحده موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن در جزیره سقطری (واقع در خلیج عدن) مقابله نمایند.

خبرگزاری عدن یمن شامگاه چهارشنبه (هشتم آبان) به نقل از مُعین عبدالملک، نخست وزیر این دولت گزارش داد که منصور هادی بعد از چند ساعت از تشدید درگیری ها از سوی شورای انتقالی در استان سقطری، دستوراتی مبنی بر اتخاذ اقدامات لازم برای حفظ امنیت و ثبات شهروندان و مؤسسات دولتی در این استان صادر نموده است.

تعدادی از نیروهای مسلح وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن امروز ورودی مقر مقامات دولتی در سقطری را محاصره نموده و با خیمه زدن در آنجا و ضرب و شتم شهروندان یمنی، راه های اصلی در اطراف این مقر را بسته اند.

منابع محلی در جنوب یمن این اقدام نیروهای مورد حمایت امارات را کودتا علیه دولت منصور هادی خوانند که با توافق عربستان سعودی انجام شده است.

سقطری جزیره ای در خلیج عدن و در آب های جنوبی این کشور است که اکنون تحت اشغال کامل امارات است. اواخر سال 2015 امارات کار سلطه بر مجمع الجزایر سقطری را شروع کرد. بعد از دو توفان چابالا و میگ که زیرساخت ها در جزیره را تخریب کرد، امارات تحت پوشش اقدامات خیرخواهانه وارد جزیره شد و با استفاده از ضعف دولت مرکزی در یمن، سلطه خود را بر آن محکم کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دولت مستعفی یمن خواهان مقابله با نیروهای امارات در جنوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت مستعفی یمن خواهان مقابله با نیروهای امارات در جنوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید