رانت خواری با ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، درخواست از وزیر

به گزارش سفر به ترکیه، نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، با انتقاد از طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، گفت: چنین طرحی می تواند منجر به رانت خواری ویژه برای عده ای گردد.

رانت خواری با ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، درخواست از وزیر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دبیرخانه انجمن آسیب شناسی ایران، فرید کرمی، صبح چهارشنبه در حاشیه بیست و یکمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه در مرکز همایش های رازی تهران، با اشاره به طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، اضافه نمود: آزمایشگاه مرجع سلامت، دو سال چنین طرحی را پیشنهاد داده است. در حالی که تاسیس شبکه آزمایشگاهی در کشور، کارشناسی نشده است.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است اینکه در حال حاضر ما با کمبود آزمایشگاه پزشکی در کشور روبرو نیستیم، به طوری که 5200 آزمایشگاه دولتی و خصوصی در اقصی نقاط کشور مشغول ارائه خدمات آزمایشگاهی به مردم هستند.

کرمی اضافه نمود: ما معتقدیم طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، غیر کارشناسی است و باعث بیکاری پرسنل آزمایشگاه ها خواهد شد. در عین حال، با اجرای این طرح، شاهد رانت خواری ویژه برای عده ای خواهیم بود.

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، با اشاره به امضای آیین نامه ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور توسط وزیر بهداشت، گفت: واقعیت های این طرح به درستی به وزیر بهداشت منتقل نشده و درخواست جامعه آزمایشگاهیان کشور از وزیر، تعلیق این آیین نامه است.

کرمی اضافه نمود: ما انتظار داریم این طرح با حضور نمایندگان جامعه آزمایشگاهیان کشور مورد کارشناسی قرار گیرد.

بیست و یکمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه تا روز پنجم مهرماه در مرکز همایش های رازی تهران ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رانت خواری با ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، درخواست از وزیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رانت خواری با ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، درخواست از وزیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید