راهکارهای جدید 5G هوآوی پهنای باند خارق العاده 100Gbps را ممکن می نماید

هوآوی در حوزه صنعت مخابرات و شبکه های 5G جزء پیشروترین شرکت ها است. راه چاره جدید این برند برای پیشرفت فناوری 5G باعث شده تا دسترسی به پهنای باند بسیار بالا (40 و 100 گیگابیت بر ثانیه) امکان پذیر گردد.

راهکارهای جدید 5G هوآوی پهنای باند خارق العاده 100Gbps را ممکن می نماید

رویداد انجمن جهانی شبکه های موبایلی2019 در شهر زوریخ سوییس برگزار گردید. هوآوی در این همایش از فناوری SuperHUB، راه چاره جدید 5G Microwave رونمایی کرد. این راه چاره با ساختاری ساده، علاوه بر افزایش بازدهی امواج، امکان برقراری ارتباط با پهنای باند بسیار بالا را برای مجموعه ایستگاه های شبکه فراهم می نماید. هوآوی همچنین از پهنای باند 40 Gbps و 100 Gbps تحت راه چاره Microwave 5G رونمایی کرد که رکوردی جدید به محسوب می گردد.

با ادامه روند پیشرفت شبکه های 5G، شبکه های ارتباطی از نوع درختی به ستاره ای تغییر شکل می دهند. این تغییر، افزایش جهت های تحت پوشش ایستگاه های مخابراتی را به دنبال دارد. گسترش امواج پیش احتیاج ارتقای پوشش پهنای باند چندجهته است و این موضوع، تمام اپراتورها را مجبور به افزایش تعداد سایت ها (ایستگاه ها) می نماید. از طرفی تقویت گستره امواج، احتیاجمند افزایش تجهیزات مایکروویو در سایت هاست که دو معضل کمبود فضای نصب تجهیزات و فشار روی سازه برج ها را به دنبال دارد.

استفاده از فناوری SDM (Space Division Multiplexing) امکان انتشار امواج را تا گستره چهار برابر وسیع تر از گذشته را فراهم می نماید؛ این امواج در فناوری های پیشین تنها در فضای 90 درجه ای منتشر می شدند. بنابراین می توان گفت این روش بهبودی 300 درصدی بازدهی دارد. استفاده از فناوری SDM باعث سه برابر شدن پهنای باند یک سایت در تمام جهت ها می گردد و ارتقای پوشش چندجهته را نیز فراهم می نماید.

استفاده از آنتن های ماژولار دو بانده نیز امکان ترکیب هرکدام از دو باند 6-86GHz در سایت را فراهم می نماید. به این ترتیب احتیاج به استفاده از چند آنتن برای دسترسی به پهنای باند بالا در سناریوهایی که یک باند به خوبی عمل نمی نماید، وجود نخواهد داشت.

راه چاره SuperHUB هوآوی ابزاری ایده آل به منظور عبور از محدودیت ها و حل مسائل مربوط به امواج، پهنای باند، فضا و فشار روی سازه را به اپراتورها ارائه می نماید. در سایت هایی که فیبرهای نوری به میزان ناکافی مورد استفاده قرار گرفته اند یا سازه برج امکان ارتقا و افزایش تجهیزات را نمی دهد، راه چاره جدید هوآوی می تواند ضمن حل مشکل، حداقل پهنای باند 10 گیگابیت بر ثانیه را در تمامی سناریوها تضمین کند.

راه چارههای 5G Microwave هوآوی مدت ها است که وارد فاز بهره برداری تجاری شده و تاکنون در 36 کشور جهان از جمله آلمان، فرانسه، اسپانیا، سوییس، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت به کار گرفته شده اند. بهره گیری از راه چارههای هوآوی، علاوه بر استفاده از حداکثر ظرفیت شبکه های نسل پنجم، به اپراتورها این امکان را می دهد که از روند پرشتاب پیشرفت فناوری 5G عقب نمانند.

منبع: خبرآنلاین

به "راهکارهای جدید 5G هوآوی پهنای باند خارق العاده 100Gbps را ممکن می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای جدید 5G هوآوی پهنای باند خارق العاده 100Gbps را ممکن می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید