رونمایی از اطلس نوآوری شریف در اوایل خرداد

به گزارش سفر به ترکیه، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف از رونمایی اطلس نوآوری شریف برای مشخص کاربری ها و نیازهای شرکت های دانش بنیان در اوایل خردادماه اطلاع داد.

رونمایی از اطلس نوآوری شریف در اوایل خرداد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به ترکیه، استان تهران از شرقی ترین نقطه که پارک فناوری پردیس است تا نقاط غربی که تقریبا دانشگاه شریف آنجا واقع شده است، به نوعی دارای فضای علم و فناوری است.

دانشگاه صنعتی شریف، توسعه ناحیه نوآوری شریف را برنامه ریزی نموده است، 450 شرکت در محدوده خیابان آزادی مستقر هستند که این ها در یک ناحیه تجمیع می شوند. این ناحیه 250 هکتار است و یکی از بهترین زیرساخت های حمل و نقل را دارد.

در این ناحیه 7 شتاب دهنده و سرمایه گذار خطرپذیر وجود دارد و برای 3 هزار نفر اشتغال زایی شده است.

محمدرضا دهبیدی پور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به ترکیه، در زمینه توسعه ناحیه نوآوری شریف گفت: طرح ناحیه نوآوری محدوده ای اطراف دانشگاه شریف است که بازیگران مختلف یاری نماینده به توسعه فناوری و کسب و کارهای دانش بنیان در این ناحیه حضور دارند، شتاب دهنده ها در این ناحیه حاضر شدند، شرکت های نوپا در حال شکل گیری است و بخش عمده ای نیز از سوی فارغ التحصیلان راه اندازی می گردد.

وی با بیان اینکه موتور محرک ناحیه نوآوری جوانان و نخبه ها هستند، گفت: جوانان نخبه کشور محصولاتی را فراوری می نمایند و کسب و کارهای نوپا علاقمند به حضور در اطراف دانشگاه هستند تا به نیروی توانمند و نخبه دسترسی داشته باشند و کسب و کار خود را با حضور این جوانان شکل دهند.

دهبیدی با اشاره به وضعیت ناحیه نوآوری گفت: 450 شرکت دانش بنیان در این ناحیه نوآوری مشغول به فعالیت هستند، این کسب و کارها باید جایی متمرکز باشند و به همین دلیل ناحیه نوآوری شریف راه اندازی شده است.

وی از رونمایی اطلس نوآوری شریف تا اوایل خردادماه اطلاع داد و گفت: با گردآوری اطلس نوآوری کاربری شرکت ها و نیازهای آنان مشخص می گردد، نیازمندی های منطقه و کاربری زمین ها در این اطلس مشخص می گردد تا کار سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار مشخص گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رونمایی از اطلس نوآوری شریف در اوایل خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از اطلس نوآوری شریف در اوایل خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید