ریش بلند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد؟

به گزارش سفر به ترکیه، شیوع ویروس کرونا طی چند ماه اخیر همه انسان ها را در سراسر دنیا نگران نموده است. یکی از مهم ترین راهکارهایی که متخصصان و کارشناسان برای در امان ماندن از این ویروس ناشناخته توصیه می نمایند رعایت بهداشت فردی است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

ریش بلند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد؟

به گزارش سفر به ترکیه به نقل از سفر به ترکیه، جمال میرزایی فوق تخصص عفونی درباره ارتباط ریش بلند با ویروس کرونا گفت: ریش و سبیل به علت بلند بودن می تواند منشا ویروس آلوده و خطرناک کرونا باشد به همین دلیل توصیه می گردد ریش و سبیل خود را کوتاه کنید.

او اعلام کرد: از آنجایی که مردان ریش و سبیل خود را با تیغ شخصی کوتاه می نمایند پس اشکالی ندارد و این کار به هیچ عنوان نمی تواند ویروس کرونا را منتقل کند.

با شیوع ویروس کرونا طی چند ماه اخیر همه متروها و اتوبوس ها روزانه ضدعفونی می شوند، اما ضدعفونی مکان های عمومی مانند آرایشگاه ها، رستوران ها و... باید توسط صاحبان آن ها انجام گردد.

یکی از ملزومات روزانه زندگی ما انسان ها که امری جدی است رفتن به آرایشگاه و کوتاهی مو، ریش یا سبیل است. با بروز ویروس کرونا بسیاری از افراد از رفتن به آرایشگاه ها به صورت جدی پرهیز می نمایند. هرچند در صورت رعایت اصول بهداشتی ویروس کرونا منتقل نخواهد شد، اما بهترین کار این است که تا اطلاع ثانوی به آرایشگاه نرویم.

اگر به هر دلیل مجبور شدید به آرایشگاه بروید، حتما به این نکات توجه کنید. همه آرایشگاه ها و سالن های زیبایی موظف اند هنگام ورود مشتری به آن ها دستکش، ماسک و پدهای ضدعفونی نماینده یکبار مصرف بدهند و خود آرایشگر باید جلو چشمان مشتری قیچی و... را ضدعفونی کند در صورتی که مشتری این وسایل را به همراه داشت آرایشگر باید از وسایل مشتری استفاده کند.

همه آرایشگرها باید هنگام اصلاح سر یا صورت مشتری از ماسک استفاده نمایند تا از ابتلا به کرونا در امان بمانند.

همچنین باید در آرایشگاه ها یک شخص را به عنوان مسئول امور اقتصادی معین نمایند و از این که یک نفر هم حساب مشتری را تسویه کند و هم این که موهای او را اصلاح کند به صورت جدی جلوگیری گردد.

برای کوتاهی ریش به هیچ عنوان نباید از تیغ های مشترک استفاده گردد، البته رعایت این نکته مختص این روزها و شیوع ویروس کرونا نیست و باید همواره به آن توجه کرد. ضمناً کارکنان آرایشگاه ها قبل و بعد از انجام تمامی امور مربوط به مشتریان باید دست های خود را با الکل ضدعفونی نمایند یا آن ها را با آب و صابون یا مایع بشویند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ریش بلند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریش بلند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید