سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در خطر گرسنگی هستند

به گزارش سفر به ترکیه، سناتور ارشد آمریکایی هشدار داد که ده ها میلیون نفر از مردم این کشور بر اثر بحران کرونا در آستانه فقر و گرسنگی هستند و دولت باید هرچه زودتر برای نجات آنها اقدام کند.

سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در خطر گرسنگی هستند

به گزارش گروه بین الملل سفر به ترکیه، سناتور برنی سندرز نماینده ایالت ورمونت در سنای آمریکا و یکی از نامزدهای باقی مانده در انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای معرفی نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) به دولت فدرال آمریکا درباره احتمال گرسنه ماندن ده ها میلیون نفر از مردم این کشور در بحبوحه بحران کرونا هشدار داد.

برنی سندرز طی پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر هشدار داد: در این بحران مالی که شدت آن در حال افزایش است، ده ها میلیون آمریکایی در آستانه گرسنه ماندن قرار گرفته اند. ما نباید اجازه دهیم که این اتفاق رخ دهد

وی اضافه نمود: دولت فدرال باید همین حالا وارد عمل گردد تا اطمینان حاصل کند که همه آمریکایی ها طی این بحران همه گیر وحشتناک به غذای موردنیاز خود دسترسی دارند.

بحران کرونا در آمریکا که هرروز بر شدتش اضافه نموده می گردد، طی هفته های اخیر میلیون ها نفر از شهروندان این کشور را خانه نشین نموده و بسیاری از آنها را در آستانه بیکاری قرار داده است؛ به طوری که کارشناسان مالی در آمریکا هشدار داده اند که این بحران می تواند به از دست رفتن میلیون ها شغل در این کشور منجر گردد.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تا به امروز بالغ بر 207 هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده اند و بیش از 4600 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در خطر گرسنگی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: ده ها میلیون آمریکایی در خطر گرسنگی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید