شورای امنیت بار دیگر درباره عملیات ترکیه در سوریه تشکیل جلسه می دهد

به گزارش سفر به ترکیه، دیپلمات ها می گویند شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است روز چهارشنبه بار دیگر برای آنالیز عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه تشکیل جلسه دهد.

شورای امنیت بار دیگر درباره عملیات ترکیه در سوریه تشکیل جلسه می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه به نقل از دیپلمات های غربی نوشته است که شورای امنیت سازمان ملل متحد فردا (چهارشنبه) برای آنالیز وضعیت سوریه تشکیل جلسه می دهد.

از زمان شروع عملیات ارتش ترکیه در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، این دومین جلسه شورای امنیت با موضوع این عملیات خواهد بود.

نشست پیشین شورا که هفته گذشته پشت درهای بسته برگزار گردید، به دلیل اختلاف میان اعضا، بی نتیجه و بدون صدور بیانیه مشترک به خاتمه رسید.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه هفته گذشته یک روز بعد از گفت وگوی تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، گفت که با عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، ترکیه در این مناطق عملیات نظامی شروع می نماید.

آنکارا این عملیات را به بهانه مقابله با شبه نظامیان کرد که از دید ترکیه تروریست به شمار می آیند و همچنین ایجاد یک منطقه امن برای آوارگان سوری شروع نموده است. در یک هفته ای که از این عملیات می گذرد، ده ها نفر در دو سوی میدان کشته شده اند و اغلب کشورهای دنیا عملیات ترکیه در سوریه را محکوم نموده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "شورای امنیت بار دیگر درباره عملیات ترکیه در سوریه تشکیل جلسه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت بار دیگر درباره عملیات ترکیه در سوریه تشکیل جلسه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید