صحبت های فریبا نادری درباره رفتاری که موجب خنده دیگران می گردد

به گزارش سفر به ترکیه، فریبا نادری به خاطر عشق به بازیگری حتی با دختر دو ماهه اش جلوی دوربین سعید سلطانی رفت تا ایفاگر نقش پری سیمای قصه ستایش 3 که این روز ها مورد توجه مخاطبان تلویزیون است، گردد.

صحبت های فریبا نادری درباره رفتاری که موجب خنده دیگران می گردد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، نادری از فصل دوم به جمع بازیگران سریال ستایش پیوست و ایفا گر نقش عروس حشمت فردوس، زن دوم صابر شد. او که می گوید در انتخاب هایش حساس است در مصاحبه با ما از نقش پری سیما سخن گفت و درباره انتخاب نقش هایش صحبت کرد.

ما از فصل دوم به بعد فریبا نادری را در نقش متفاوت پری سیما در سریال ستایش می بینیم. چه شد با وجود این که می دانستید نقش منفی است و شاید بازتاب هایی در جامعه داشته باشد بازی در ستایش را پذیرفتید؟

از ابتدا می دانستم که می خواهم نقش چه شخصیتی را بازی کنم و استقبال هم کردم. کار من بازی کردن است و مهم نیست که عده ای بگویند چقدر بدجنس است! به من که نمی گویند بلکه شخصیت این فضا را ایجاد نموده و من سعی می کنم توان بازیگری ام را نشان دهم و این که چقدر می توانم در نقش های متفاوت بازی کنم.

وقتی شخصیت پری سیما به شما پیشنهاد داده شد، چون دو ماه بعد از تولد فرزندتان بود و تازه مادر شده بودید در این شرایط خاص چطور راضی شدید تا با فصل سوم همراه شوید و می توانستید مثل بعضی بازیگران حضور نداشته باشید.

مسئولیتی در قبال پری سیما داشتم. شاید اگر نمی آمدم بازیگری دیگر می آمد. البته تیم کارگردانی و تهیه نماینده برای من و فرزندم سر صحنه آرامش را فراهم کردند.

برخلاف این که ما پری سیما را شخصیت بدجنسی می بینیم، اما با شناختی که از فریبا نادری دارم شخصیتی خوش اخلاق، خونگرم و اجتماعی دارید. خصوصیت شاخص اخلاقی تان چیست؟

شاید خیلی مهربان هستم و همه آدم ها را دوست دارم. وقتی پشت فرمان ماشین هستم و آدمی می خواهد عبور کند می ایستم تا رد گردد که بقیه به من می خندند، اما این مرا خیلی شادمان می نماید. خوبی کردن به آدم ها خیلی برایم اهمیت دارد .

همین خصلت خوب تان سبب شده گاهی پنهانی به بچه های کار و بی سرپرست یاری کنید؟

آدم آن کار را برای دل خودش انجام می دهد. زمانی ما می خواهیم برای خیریه پول جمع کنیم و احتیاج داریم به این که مردم همیاری نمایند تا مثلاً مخارج درمان سنگین بنده خدایی را فراهم کنیم و من حتماً مشارکت می کنم، ولی جا هایی می بینم کاری از دست خودم و خانواده ام بر می آید و آن کار را نمی گردد در بوق و کرنا کرد.

از دید مخاطب شخصیت پری سیما در سریال ستایش را چگونه می بینید؟

خیلی لجم می گیرد! زمان هایی که سکانس های حسی تری دارد و از دردش می گوید با خودم می گویم که حق دارد از این زندگی گزیده شده باشد، ولی در کل این حق را ندارد زندگی را از فرد دیگری بگیرد برای این که خودش در زندگی اش اذیت شده و این جا لج آدم را در می آورد.

شخصیت پری سیما خیلی از فریبا نادری دور است؟

پری سیما حتی نقطه مقابل من هم نیست و جزو نقاط بعید و محالات اخلاقی فریبا نادری است.

به طور حتم سختی هایی را برای نقش پری سیما متحمل شدید.

اگر نخواهم به سختی های بازی ام در ستایش اشاره کنم تا دوباره تداعی نگردد می توانم بگویم که عاشق بازیگری هستم؛ وقتی به چیزی عشق داری و به هدف و جلوی جهت فکر می کنی شاید سختی ها برایت آسان گردد. قطعاً وقتی دخترم بزرگ گردد سی دی های سریال ستایش را برایش می گذارم و به او می گویم که در دوران سختی که کوچک بودی رفتم و بازی کردم و مردم از من تعریف کردند و آن روز خستگی از تنم درمی آید.

پس بازیگری جزو اهداف اصلی زندگی تان است؟

بازیگری شریف جزو اهداف بازیگری ام است نه سیستم زندگی ام. شاید خیلی دلم می خواسته در سینما کار کنم و سیمرغ بگیرم. این اتفاق برای من در سینما نیفتاد، اما در تلویزیون سرم بالاست که با عزت و آبرو وارد سازمان می شوم و بازیگری شریفی دارم و انتخابم را می کنم، این هم رضایت من از کار است و شاکر خدا هستم.

با این شرح دوست دارید چگونه در یاد ها بمانید؟

به عنوان یک بازیگر شریف و مردمی. همین حالی که الان دارم خیلی خوب است.

بازیگر نقش مقابل تان چقدر برای شما اهمیت دارد؟

خیلی اهمیت دارد. تا یک جایی می توانم با شرایط و بازی خوب نقش ام را در قاب تصویر درآورم، ولی اگر بازیگر نقش مقابلم مثل چوب خشک باشد حس و حال بازی درنمی آید!

در سال های اخیر نشان دادید که برخلاف بعضی بازیگران که در نقش های خود کلیشه شده اند شما انعطاف پذیری خوبی در پذیرش نقش های متفاوت دارید. این انتخاب ها اتفاقی بودند؟

وسواس خودم بود و سختی اش را هم کشیده ام و یکهو یک سال کار نکردم، اما سر کار تکراری نرفتم. نمی گویم هر کاری که پیشنهاد داده شده بد بوده، می خواهم بگویم نقشی را که من قرار بود بازی کنم تکراری بود و وقتی برای من جذابیت ندارد اگر میلیارد ها هم به من بدهند خیلی دغدغه ندارم که بخواهم به خاطر پول در نقش تکراری بازی کنم.

شما نقش های مختلفی ایفا نموده اید؛ کدام نقش شما را به عمق جامعه برد؟

بعد از ستایش در یکی، 2 نقش خاکستری بازی کردم، اما از نظر تاثیرگذاری پری سیما موثرتر بود. همچنین از میان نقش هایی که مثبت بودند نقشی که در سریال پرستاران داشتم تاثیرگذار بود. گاهی وقتی به بیمارستان می روم همراهان بیماران از وضعیت بیمارشان می پرسند و به آن ها می گویم من فقط نقش بازی کردم و پرستاری یاد ندارم.

با وجود شرایط مالی حاکم بر جامعه که فضای هنری را هم در بر می گیرد آیا با توجه به این که گزیده کار هستید و کمتر کار می کنید شغل دیگری هم دارید؟

بعد از ازدواجم راحت تر می توانم گزیده کار باشم به دلیل این که تکیه گاهم همسرم است و شغل دوم به معنای کسب درآمد ندارم.

همسرتان مخالف بازی تان نیست؟

خیر، اگر بود نمی گذاشت با بچه دو ماهه سر صحنه بیایم و بازی کنم. کل خانواده همسرم بازی هایم را پیگیری و نقد می نمایند.

اگر دخترتان بخواهد جهت شما را ادامه دهد با ورودش مخالفت نمی کنید؟

او هم مثل من حق انتخاب دارد و قطعاً اگر استعداد بازیگری داشته باشد یاری و تشویقش می کنم تا وارد این حرفه گردد. من از سیستم پارتی بازی مادر دختری استفاده نمی کنم!

اهل فضای مجازی هستید؟

خیلی وقت گشت و گذار در فضای مجازی را ندارم. به این نتیجه رسیده ام که چیزی از فضای مجازی درنمی آید که باعث پیشرفت فریبای امروز گردد. الان که در ستایش نقش ام پررنگ تر شده در حد اطلاع رسانی در اینستاگرام کلیپ ها و ویدئو ها را می گذارم و کامنت ها را می خوانم، اما وقتی کاری ندارم دلیلی نمی بینم که به هر بهانه ای و با هر عکسی حضور داشته باشم.

ناگفته های تان در انتها این مصاحبه.

امیدوارم کار به جایی نکشد که پری سیمایی بیاید و عنان یک خانواده را در دست بگیرد و پدری را از پسری و نوه ای را از پدر بزرگی جدا کند. البته نمی گویم نداریم، هست، اما مهم این است که چگونه رفتار و زندگی کنیم که امثال پری سیما وارد زندگی مان نشوند.

منبع : خراسان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صحبت های فریبا نادری درباره رفتاری که موجب خنده دیگران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های فریبا نادری درباره رفتاری که موجب خنده دیگران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید