ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

محمدجواد ظریف گفت: این چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی ها برای من ویزا یک بار ورود صادر کرده اند.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان بی سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می توانید به آمریکا سفر کنید، شرح داد: این چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. آنها هر بار برای من ویزا یک بار ورود صادر کرده اند. بنابراین احتمالا این بار هم شبیه قبل خواهد بود.

وی اضافه کرد: البته ممکن است محدودیت های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین ممکن است دبیرکل سازمان ملل مرا در آنجا در حالی پیدا کند که خوابیده ام!

ظریف همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بین این رفتار آمریکا که از طرفی صحبت از مذاکره بدون شرط با ایران می کند و از طرف دیگر شما را تحریم می کند، تعارضی وجود ندارد، گفت: بله، ایالات متحده آمریکا رهبر ایران را تحریم کرده است و همچنین وزیر امور خارجه ایران را. بنابراین آمریکایی ها کسی را تحریم کرده اند که مجوز گفت وگو می دهد و همچنین کسی را تحریم کرده اند که مجری مذاکرات است. نمی دانم آنها چگونه می خواهند مذاکره کنند.

به گزارش خبرنگاران، ظریف این بخش از گفت وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید