قانون اجازه سفر زنان در عربستان اجرایی شد ، دختران سعودی بدون اجازه ولی یا قیم گذرنامه می گیرند

به گزارش سفر به ترکیه، قانون اجازه سفر زنان عربستانی بالای 21 سال بدون موافقت ولی و قیم از امروز 31 مرداد ماه در حالی اجرایی شد.

قانون اجازه سفر زنان در عربستان اجرایی شد ، دختران سعودی بدون اجازه ولی یا قیم گذرنامه می گیرند

خبرنگاران: یک مقام مسؤول در وزارت کشور عربستان به خبرگزاری رسمی این کشور (واس) گفت: اداره های گذرنامه ملزم به اجرای اصلاحات جدید در مورد سفر زنان هستند.

شورای وزیران عربستان دهم مرداد امسال به مجموعه اصلاحاتی در مورد قوانین سفر از جمله اجازه سفر آزادانه به زنان بالای 21 سال رای مثبت داد.

سازمان گذرنامه های عربستان در صفحه توئیتری خود نوشت: آماده استقبال از زنان بالای 21 سال برای صدور یا تمدید گذرنامه آنها بدون اجازه ولی یا قیم است.

از دیگر اقدمات دولت سعودی در حوزه زنان می توان به اجازه ورود به استادیوم ها، اقامت در هتل ها ، ثبت ازدواج، طلاق و به رسمیت شناختن آنها به عنوان وصی فرزندان زیر 18 سال خود اشاره نمود. زنان عربستانی همچنین تا یک سال پیش اجازه رانندگی نداشتند و تا سال 2018 تنها کشور دنیا بود که زنان در آن از حق رانندگی محروم بودند.

ایرنا نوشته است: ناظرین امور منطقه با اشاره به ناشکیبایی ریاض در مورد فعالیت های سیاسی مردم، اقدامات دولت سعودی در مسائل اجتماعی و به ویژه در حوزه زنان را کوشش دولت برای دور نگه داشتن مردم از سیاست ارزیابی می نمایند.

منبع: چمدان

به "قانون اجازه سفر زنان در عربستان اجرایی شد ، دختران سعودی بدون اجازه ولی یا قیم گذرنامه می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون اجازه سفر زنان در عربستان اجرایی شد ، دختران سعودی بدون اجازه ولی یا قیم گذرنامه می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید