مذاکرات طالبان-آمریکا محور دیدار نماینده ترامپ با نخست وزیر پاکستان

به گزارش سفر به ترکیه، نخست وزیر پاکستان که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد، با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان درباره مذاکرات قطر و صلح افغانستان گفت وگو کرد.

مذاکرات طالبان-آمریکا محور دیدار نماینده ترامپ با نخست وزیر پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عمران خان نخست وزیر پاکستان که برای شرکت در هفتاد و چهارمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان دیدار کرد.

به گزارش داون نیوز، خلیلزاد در این دیدار درباره اینکه گفت وگوهای آمریکا و طالبان تا کجا پیش رفته بود همچنین ماهیت مذاکرات و انتظاراتش از آینده، با عمران خان تبادل نظر کرد.

به گفته شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، نماینده ویژه آمریکا در این دیدار تمام تحلیل خود را از گفت وگوهای خود با طالبان به طرف پاکستانی ارائه کرد.

در نشست گذشته ترامپ و عمران خان نیز رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی جنجالی گفته بود که این کشور می تواند در یک هفته جنگ افغانستان را پیروز شود اما نمی خواهد که 10 میلیون نفر کشته شوند، در غیر اینصورت می تواند در کمتر از 10 روز افغانستان را از نقشه دنیا محو کند.

نخست وزیر پاکستان هفته گذشته گفته بود که در سفر به آمریکا تلاش می کند تا ترامپ را برای از سرگیری گفت وگوها متقاعد سازد.

عمران خان گفت که گام بعدی وی در روند صلح افغانستان نیز تلاش برای متقاعد کردن طالبان برای آغاز گفت وگوهای مستقیم با دولت افغانستان خواهد بود.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده که پاکستان همواره به کارشکنی در روند صلح افغانستان متهم بوده است.

گفتنی است که پس از لغو مذاکرات آمریکا و طالبان توسط ترامپ، این گروه سفرهای منطقه ای خود را آغاز کرده و در چند روز اخیر هیئت طالبان به مسکو، تهران و پکن سفر کرده است.

طالبان همچنین تاکید می کند که تا خروج همه نیروهای آمریکایی به مبارزه با اِشغال ادامه خواهد داد و می افزاید که مسئول ادامه خونریزی ها در افغانستان آمریکا است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مذاکرات طالبان-آمریکا محور دیدار نماینده ترامپ با نخست وزیر پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات طالبان-آمریکا محور دیدار نماینده ترامپ با نخست وزیر پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید