مهلت ارسال فیلم به جشنواره فجر تمدید شد

به گزارش سفر به ترکیه، معاون اجرایی سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر با اعلام تمدید مهلت ارسال فیلم های این دوره از جشنواره به دبیرخانه، گفت: بلیت فروشی برای نمایش مردمی جشنواره هم به زودی نهایی و زمان آن تعیین خواهد شد.

مهلت ارسال فیلم به جشنواره فجر تمدید شد

عزت الله علیزاده در گفت وگو با سفر به ترکیه در پاسخ به این که با توجه به خاتمه مهلت تکمیل فیلم ها در تاریخ 20 دی ماه، چه تعداد از آثار کامل نشده اند، بیان نمود: در حال حاضر بخش عمده فیلم ها در مراکز خدمات فنی در حال تکمیل هستند ولی از آنجا که آخرین زمان تحویل نسخه کامل فیلم ها (DCP) در مقررات جشنواره بیستم دی ماه معین شده بود، با توجه به شرایط فنی اکثر فیلم ها و موافقت دبیر محترم جشنواره، مقرر شد که مهلت معین شده تا اول بهمن تمدید شود تا در فرصت باقی مانده مراحل فنی فیلم ها تکمیل شود.

او اضافه نمود: به این ترتیب آخرین مهلت را یکم بهمن ماه اعلام می کنیم تا نسخه دی سی پی فیلم ها تحویل داده شود و اگر صاحب اثری نتواند تا این تاریخ نسخه ای از فیلم خود را به دبیرخانه تحویل دهد، قاعدتاً فیلم دیگری جایگزین اثر آن ها می شود.

علیزاده تأکید کرد: اولویت ستاد جشنواره این است تا تمام فیلم هایی که هیأت انتخاب به عنوان آثار اصلی معرفی کردند، آماده شوند اما در غیر این صورت، سراغ آثار رزرو خواهیم رفت.

وی اعلام نمود: بنابراین تمام نسخه های دی سی پی فیلم ها باید تا اول بهمن ماه به ستاد جشنواره تحویل شود تا مراحل فنی بعدی از جمله ذخیره سازی آن ها میسر شود.

او در واکنش به این که شنیده شده بعضی فیلم ها خواهان تغییر زمان نمایش خود در سالن رسانه ها هستند؛ چرا که ممکن است تا روزهای اول جشنواره فیلمشان تکمیل نشود، گفت: با توجه به تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه، به نظر نمی رسد که فیلمی خواهان تغییر زمان نمایش باشد. بدیهی است درخواست انجام هرگونه جابجایی مستلزم تأیید نهایی دبیر جشنواره است.

معاون اجرایی جشنواره سی وهفتم فیلم فجر همچنین درباره بلیت فروشی جشنواره و انتخاب سایت فروش هم گفت: زمان دقیق آن به محض آماده شدن سیستم و مسائل فنی و تکمیل جدول به طور رسمی اعلام می شود اما پیش بینی های اولیه اجرا شده و بلیت فروشی همانند سال گذشته به وسیله جشنواره انجام می شود.

علیزاده در خاتمه نیز درباره نمایش فیلم های جشنواره در سینماهای تهران و شهرستان ها گفت: جدول اکران فیلم ها در تهران و شهرستان ها تنظیم شده، پس از مهلت مقرر جهت اطلاع مخاطبان محترم در سایت جشنواره بارگذاری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مهلت ارسال فیلم به جشنواره فجر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ارسال فیلم به جشنواره فجر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید