موضع گیری گوایدو نسبت به تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا

به گزارش سفر به ترکیه، ایسنا نوشت: رهبر مخالفان ونزوئلا که خود را رییس جمهور این کشور خوانده، اظهار کرد، تحریم های آمریکا علیه شرکت نفت دولتی کاراکاس همسو با درخواست قانونگذاران برای محافظت از دارایی های کشور در خارج است.

موضع گیری گوایدو نسبت به تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا

خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و رئیس جمهور خودخوانده این کشور در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان اظهار کرد، کنگره ونزوئلا که تحت کنترل اپوزیسیون این کشور است، در ماه ژانویه طرحی را تصویب نموده که از کشورهای خارجی درخواست می نماید از عدم غارت شدن دارایی های این کشور توسط نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا مطمئن شوند.

به گفته گوایدو، تنها هدف این طرح، اطمینان حاصل کردن از ادامه نیافتن دزدی از مردم ونزوئلا توسط دولت مادورو است.

آمریکا روز دوشنبه تحریم هایی را علیه شرکت دولتی نفت و گاز ونزوئلا گفت که منبع حیاتی درآمد این کشور را قطع خواهد نمود.

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا که ریاست جمهوری مادورو را به چالش کشیده است، همچنین اضافه نمود که با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صحبت نموده است.

او در گفت وگو با سی ان ان تأیید کرد که با دونالد ترامپ و رؤسای جمهور دیگری در منطقه صحبت نموده است.

او درباره زمان انجام این گفت وگوها و موضوع آن ها اطلاعاتی ارائه نکرد و تنها گفت که تمام گفت وگوهایش با سران کشورها بر حل و فصل بحران انسانی ونزوئلا و بازگرداندن دموکراسی متمرکز بوده است.

گوایدو همچنین اتهام به راه انداختن کودتا به دست آمریکا که از سوی مادورو و بعضی مقامات دیگر مطرح شده را تکذیب کرد و گفت، شهروندان ونزوئلا تنها حقوق خود بر مبنای قانون اساسی را اجرا می نمایند.

گوایدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا است که تحت کنترل اپوزیسیون این کشور قرار گرفته است و هفته گذشته در جمع هزاران نفر خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا خواند. بیش از بیست کشور که انتخاب مجدد مادورو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا در ماه مه 2018 را غیرقانونی می دانند، ریاست جمهوری گوایدو را به رسمیت شناخته اند.

52310

منبع: خبرآنلاین

به "موضع گیری گوایدو نسبت به تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری گوایدو نسبت به تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید