مکرون از ایران خواست احساسی نشود و در برجام بماند

به گزارش سفر به ترکیه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز پنج شنبه و یک روز پس از اعلام کاهش سطح اجرای برجام توسط تهران اعلام نمود که ایران باید همچنان به توافق هسته ای سال 2015 میلادی پایبند بماند و دیگر کشورهای عضو این توافق نیز باید در این راستا تلاش کنند.

مکرون از ایران خواست احساسی نشود و در برجام بماند

به گزارش سفر به ترکیه، به نقل از یورونیوز، مکرون که برای شرکت در نشست سران اتحادیه اروپا به شهر سیبیو در رومانی سفر کرده بود به سفر به ترکیه گفت: ایران باید در این توافق باقی بماند و ما باید همه کار بکنیم تا چنین چیزی عملی شود.

امانوئل ماکرون در ادامۀ سخنانش در سیبیو به ایران هشدار داد که تحت تاثیر احساسات قرار نگیرد و مسائل را تشدید نکند.

او گفت: خروج از این توافق یک اشتباه است زیرا باعث می شود تمام تلاش هایی که انجام داده ایم از بین برود. به همین دلیل است که فرانسه در این توافق باقی مانده است و همچنان باقی خواهد ماند. من عمیقا آرزو می کنم که ایران هم در این قرارداد همچنان باقی بماند. ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم همه را متقاعد کنیم. ایران نباید تحت تاثیر احساسات قرار بگیرد و نباید مسائل را تشدید کند. ما باید برای حفظ امنیت جمعی خود تلاش کنیم و به همین دلیل باید ایران را در این توافق نگه داریم.

ایران روز چهارشنبه علاوه بر اعلام توقف بخشی از تعهداتش در چهارچوب برجام، به امضاکنندگان این توافق یعنی چین، روسیه، فرانسه، بریتانیا و آلمان فرصتی 60 روزه داد تا به وعده هایشان مبنی بر حمایت از این کشور در مقابل تحریم های واشنگتن عمل کنند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "مکرون از ایران خواست احساسی نشود و در برجام بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون از ایران خواست احساسی نشود و در برجام بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید