نسخه منتشرنشده چهار شگفت انگیز منتشر شد، فیلمی که افتضاح بود!

به گزارش سفر به ترکیه به نقل از مووی وب، یکی از مشهورترین و در عین حال بدترین فیلم های ساخته شده توسط استودیو مارول برای اولین بار به طور کامل در فضای مجازی بارگذاری شد. چهار شگفت انگیز عنوان فیلمی کم بودجه بود که در سال 1994 ساخته شد ولی هیچگاه در سینماها اکران نشد و برای همیشه یکی از ساخته های بدنام مارول ماند، اما حالا این محصول ارزان قیمت برای کسانی که شجاعت کافی برای دیدنش را داشته باشند در دسترس عموم قرار گرفته است.

نسخه منتشرنشده چهار شگفت انگیز منتشر شد، فیلمی که افتضاح بود!

چهار شگفت انگیز در دورانی ساخته شد که دنیای سینمایی مارول هنوز ایجاد نشده بود و حتی سال ها تا مطرح شدن نام مارول به واسطه فیلم ابرقهرمانی تیغه(1998) مانده بود ولی این فیلم تاریخچه ای دارد که می تواند برای کسانی که از عقبه آن آگاه نیستند جالب باشد.

چهار شگفت انگیز-Fantastic Four نام یکی از کمیک های مارول است که توسط استن لی و جک کربی خلق شده اند و برای اولین بار در شماره 1 مجله ای به همین نام در نوامبر 1961 معرفی گردید. حق ساخت اقتباس سینمایی این محصول در 1983 به برند آیشینگر کارگردان و تهیه کننده آلمانی و شرکت تازه تاسیسش واگذار شد. کمپانی آلمانی بعد از گذشت نزدیک به یک دهه نتوانست بودجه درخوری برای ساخت فیلم دست و پا کند و حق نشر آنها در معرض فسخ نهاده شد زیرا اگر بعد از 10 سال فیلمی ساخته نمی شد این امتیاز به مارول بازمی گشت برای همین آیشینگر دست به دامن راجر کورمن کارگردان و تهیه کننده افسانه ای آمریکایی شد؛ کسی که در تبدیل فیلم های کم بودجه همچون فرشتگان وحشی(1966) و مسابقه مرگ 2000(1975) به موفقیت های تجاری شهره بود.

بعد از اتمام ساخت چهار شگفت انگیز تریلر آن در سینماها به نمایش در آمد و به انتهای نوارهای ویدیوی خانگی نیز افزوده شد. فیلم قرار بود در ژانویه سال 1994 به نمایش درآید ولی روز موعود هیچگاه فرانرسید و چهار شگفت انگیز از برنامه پخش سالن ها بیرون کشیده شد. از آن موقع تاکنون سرنوشت این فیلم در هاله ای از ابهام بود ولی به تازگی نسخه کاملی از این فیلم در یوتیوب عرضه شده است و بعد از گذر از این سال ها کیفیت بد، لباس های ارزان و از همه ناامیدکننده تر جلوه های ویژه آن در ذوق می زند.

دیدن این فیلم شاید از منظر سینمایی چندان لذت بخش نباشد ولی از زاویه دید تاریخ نمونه جالبی است، به ویژه با دانستن این حقیقت که تنها 6 سال بعد از ساخت این فیلم، محصول دیگری با نام مردان ایکس- X-Men دورانی طلایی در اقتباس های سینمایی از کتاب های کمیک را رقم زد. در حقیقت چهار شگفت انگیز سر حلقه مجموعه ای از فیلم های بد بود که زمینه دوران باشکوه بعدی مارول را آماده کرد و نشانه ای از این حقیقت است که مارول از کجا آغاز کرد و اکنون در کجا واقع شده است.

دنباله های بعدی چهار شگفت انگیز (2005) و چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای(2007) بودند که هر کدام در حدود 300 میلیون دلار فروختند و بالاخره برای این چهار شخصیت شگفت انگیز نامی دست و پا کردند، گرچه مارول در سال 2015 با اکران دنباله ای دیگر از این فیلم یک افتضاح رقم زد و زرشک طلایی بدترین کارگردان و بدترین فیلم را گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نسخه منتشرنشده چهار شگفت انگیز منتشر شد، فیلمی که افتضاح بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه منتشرنشده چهار شگفت انگیز منتشر شد، فیلمی که افتضاح بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید