نگرانی بین المللی درباره همکاری پلیس ایالات متحده و سازمانهای آزمایش هوشمند ژنتیک

این روزها انجام آزمون های هوشمند ژنتیک و دی ان ای بسیار رایج شده است و در نتیجه بسیاری از افراد تمایل دارند در این نوع آزمایش ها شرکت نمایند اما نکته عجیب این است که بعضی از این شرکت ها روابطی محبت آمیز و نزدیک با نیروهای پلیس دارند و در نتیجه نگرانی های گسترده ای درباره حفظ حریم خصوصی کاربران وجود دارد.

نگرانی بین المللی درباره همکاری پلیس ایالات متحده و سازمانهای آزمایش هوشمند ژنتیک

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکتی مثل DNA GEDmatch که هم اکنون توسط شرکتهایی با روابط پلیس اداره می گردد نگرانی هایی در خصوص حریم خصوصی ایجاد نموده است. GEDmatch فناوری خاصی را برای استفاده در سیستم دی ان ای ایالات متحده (NDIS) ایجاد نموده است و در را برای موج تازه ای از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ایجاد نموده است.

GEDmatch به کاربران اجازه می دهد تا پروفایل های DNA خود را که به وسیله تنظیم نماینده های شخص ثالث بدست آمده است ، آپلود نمایند، زیرا سازمان آزمایش خود را انجام نمی دهد. نتایج خود را با پروفایل های دیگر مقایسه نموده و به طور بالقوه روابط خانوادگی را پیدا نمایند.این هفته ، GEDmatch گفت که این توافق نامه که توسط شرکت ژنتیک پزشکی قانونی سن دیگو ، کالیفرنیا صورت گرفته است ، تضمین مستمر حفظ حریم خصوصی را انجام می دهد.

به گفته مدیر عامل این شرکت وروژن برت ویلیامز در حال حاضر بیش از 1.3 میلیون پروفایل مشتری دارد و تضمین می نماید که حریم خصوصی کاربران نقض نمی گردد. با این وجود بسیاری از نهادهای بین المللی نگرانند که استفاده از این سیستم و ارتباط با نیروهای امنیتی می تواند به حریم امنیتی کاربران آسیب برساند.

درواقع این نهادها می گویند DNA ما مانند شماره کارت پرداخت یا آدرس IP نیست که قابل تغییر باشد بلکه برای هر فرد منحصر به فرد است و افشای اطلاعات شخصی افراد می تواند بسیار خطرناک باشد.

منبع: انتخاب

به "نگرانی بین المللی درباره همکاری پلیس ایالات متحده و سازمانهای آزمایش هوشمند ژنتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی بین المللی درباره همکاری پلیس ایالات متحده و سازمانهای آزمایش هوشمند ژنتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید