وزیر امور مذهبی پاکستان: تامین امنیت عزاداران حسینی وظیفه همگان است

به گزارش سفر به ترکیه، وزیر امور مذهبی پاکستان در دیدار با علمای مکاتب مختلف فکری و مذهبی اظهار داشت: تامین امنیت مراسم عزای سالار شهیدان به عهده همه مسلمانان است.

وزیر امور مذهبی پاکستان: تامین امنیت عزاداران حسینی وظیفه همگان است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ای آر وای نیوز، نور الحق قادری وزیر امور مذهبی پاکستان در دیدار با علمای مسلمان این کشور اظهار داشت: محرم الحرام برای تمام مذاهب اسلامی مقدس است و باید برای حفظ حرمت این ماه کوشش گردد.

وی توضیح داد: تمام مذاهب اسلامی باید به بزرگان اعتقادی یکدیگر احترام بگذارند و از هرگونه توهین کردن پرهیز نمایند.

نورالحق قادری گفت: استفاده از سخنان تفرقه انگیز در سخنرانی ها می تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد، لذا همه علما از کاربرد چنین الفاظی اجتناب نمایند.

وزیر اطلاع رسانی پاکستان از علما خواست مسائل موجود را به وسیله تبادل نظر و مذاکره حل نمایند تا خواسته افراط گریان درخصوص ایجاد نا امنی در پاکستان محقق نگردد.

در این جلسه علمای حاضر از وزیر امور مذهبی پاکستان خواستند مانع حضور سخنرانان افراط گرا در برنامه های تلویزیونی گردد.

در بیانیه پایانی این نشست تاکید شد برای حفظ حرمت و امنیت ماه محرم تمام مذاهب اسلامی کوشش نموده و توطئه مخالفان را نقش برآب خواهند کرد.

لازم به ذکر است از سال گذشته برای همکاری بیشتر مذاهب اسلامی در پاکستان جلسه همفکری و رایزنی به صورت متوالی به میزبانی وزارت اوقاف و اور مذهبی این کشور برگزار شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر امور مذهبی پاکستان: تامین امنیت عزاداران حسینی وظیفه همگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر امور مذهبی پاکستان: تامین امنیت عزاداران حسینی وظیفه همگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید