وزیر خارجه آمریکا برای جلوگیری از نفوذ هوآوی به اروپای مرکزی می رود

به گزارش سفر به ترکیه، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سفر هفته آینده خود به کشور های مجارستان، اسلواکی و لهستان، میخواهد مانع افزایش حضور و نفوذ شرکت هوآوی در اروپای مرکزی گردد.

وزیر خارجه آمریکا برای جلوگیری از نفوذ هوآوی به اروپای مرکزی می رود

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته یک مقام آمریکایی مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور در سفر هفته آینده خود به کشور های مجارستان، اسلواکی و لهستان، میخواهد مانع افزایش حضور و نفوذ شرکت هوآوی در اروپای مرکزی گردد.

این اولین سفر وزیر خارجه آمریکا در 20 سال اخیر به اسلواکی خواهد بود و پمپئو در جریان این سفر کوشش خواهد نمود روابط امنیتی با این کشور و مجارستان را تقویت کند.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نگردد، درباره اقدامات پمپئو علیه شرکت هوآوی گفت: وزیر خارجه در مجارستان به طور خاص روی نقش چین در اروپای مرکزی تمرکز نموده و نگرانی ما از حضور فزاینده هوایی در مجارستان را تشریح خواهد نمود.

این در حالی است که شرکت فناوری هوآوی میخواهد در امسال، یک مرکز تدارکاتی و لوجستیکی در مجارستان تاسیس نموده و ظرفیت فراوری خود در این کشور را افزایش دهد. این شرکت همچنین برنامه دارد که یک مرکز امنیت مجازی نیز در لهستان ایجاد کند.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "وزیر خارجه آمریکا برای جلوگیری از نفوذ هوآوی به اروپای مرکزی می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آمریکا برای جلوگیری از نفوذ هوآوی به اروپای مرکزی می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید