پاکستان نخستین روزنامه نگار روباتیک خود را معرفی کرد ، از تجزیه و تحلیل بازار بورس تا ارائه مشاوره اقتصادی

به گزارش سفر به ترکیه، پاکستان نخستین روزنامه نگار روباتیک خود را با هدف پوشش خبرهای تجاری و مالی معرفی کرد. قرار است این روبات روزنامه نگار اقدام به خبررسانی در خصوص روند تحولات بازار اوراق بهادار پاکستان (PSX) کند.

پاکستان نخستین روزنامه نگار روباتیک خود را معرفی کرد ، از تجزیه و تحلیل بازار بورس تا ارائه مشاوره اقتصادی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بازار بورس اوراق بهادار پاکستان در ساعت 3:30 بعد از ظهر (از روزهای دوشنبه تا پنجشنبه) بسته می گردد و گزارش های آن نیز اغلب تا ساعت 2 تمام می گردد. اما به لطف این روبات جدید گزارش ها در خصوص وضعیت بازار تا ساعت ها پس از بسته شدن قیمت ها ادامه خواهد داشت.

این روبات روزنامه نگار که دانته هم نامیده می گردد، ترکیبی است از هوش مصنوعی و سیستم های دریافت و ثبت داده های بازار بورس. جالب است بدانید این روبات روزنامه نگار قادر به اجرای گزارش ورزشی و اعلام آب و هوا است. طراحان این روبات گزارشگر وعده داده اند به زودی این روبات را در بخش های دیگری مانند بهداشت، آموزش و پرورش و فرهنگ نیز فعال خواهند کرد.

این روبات گزارشگر می تواند گزارش های مالی بنویسد و در خصوص تصمیم گیریهای بازار سرمایه نیز مشاوره های مالی دهد. وزیر اقتصاد پاکستان ضمن تحسین این روبات گزارشگر گفت: این روزنامه نگار عاری از خطاهای انسانی است و بسیار بی طرفانه گزارش می نماید و حتی می تواند تجزیه و تحلیلهایی همه جانبه و سودمند ارائه دهد و به کارشناسان و تحلیلگران یاری کند تا تصمیماتی بهتر و کارامد تر برای مدیریت دارایی های خود ارائه دهند.

بر اساس گزارش های اولیه این روبات روزنامه نگار پس از در نظر دریافت اطلاعات مرتبط با تجزیه و تحلیل داده ها و سنجش وضعیت غالب در بازار اقدام به انتشار تحلیل های خود می نماید.این نرم افزار به طور قابل توجهی کیفیت کار و بهره وری را در زمان و هزینه ای کمتر ارائه می دهد و به رسانه های مالی هم یاری می نماید قوی تر تصمیم بگیرند.

یکی از بنیانگذاران این روبات می گوید: اگر به گزارش های روبات روزنامه نگار در بلند مدت دقت کنیم متوجه می شویم که این روبات هزینه ها را تا 10 برابر کاهش می دهد و بازدهی را نیز 400 برابر می نماید. بر اساس گفته های او هم اکنون 5 شرکت سرشناس به دنبال استفاده از این روبات هستند.

منبع: انتخاب

به "پاکستان نخستین روزنامه نگار روباتیک خود را معرفی کرد ، از تجزیه و تحلیل بازار بورس تا ارائه مشاوره اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان نخستین روزنامه نگار روباتیک خود را معرفی کرد ، از تجزیه و تحلیل بازار بورس تا ارائه مشاوره اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید