پیشروی های ارتش سوریه در ادلب ادامه دارد

به گزارش سفر به ترکیه، ارتش سوریه در هفتمین روز از عملیات خود در جنوب شرق استان ادلب، 9 روستا را از دست تروریست ها آزاد کرد.

پیشروی های ارتش سوریه در ادلب ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش سوریه عصر امروز هم به عملیات های نظامی خود از جنوب شرق استان ادلب ادامه داده و توانسته در هفتمین روز از این عملیات، چند روستا و منطقه را آزاد کند. ادلب در سال های اخیر در دست گروه های تروریستی مختلف از جمله جبهه النصره بوده است.

شبکه الاخباریه سوریه به نقل از خبرنگار اعزامی خود به منطقه عملیاتی گزارش داد که یگان های نظامی ارتش سوریه شهرک قطره را در ریف ادلب واقع در جنوب شرق این استان، آزاد نموده اند.

بر اساس این گزارش ساعتی پیش نیز ارتش سوریه پیروز شد شهرک های حران و السرج را در منطقه مذکور از دست تروریست ها آزاد کند. نیروهای سوریه صبح امروز سه روستای أم التینه، المدیرسة و برنان در ریف ادلب جنوب شرقی آزاد و پاکسازی نموده اند. (+)

مناطق درگیری و پیشروی در جنوب ادلب

پیشروی های امروز ارتش سوریه در این محور در ادامه پیشروی های دیروز آدینه است، که طی آن نیروهای سوری پیروز شدند روستاها و مزارع أم جلال، ربیعه، خریبه، شعرة العجایز، أم توینه، تل محو، الفریحه، بریصه، أبو حبه و تل الشیحرا بعد از عملیاتی سنگین، آزاد نمایند.

خبرگزاری استپ نزدیک به مخالفان دولت سوریه، پیشروی های دیروز و امروز ارتش سوریه را تأیید کرد و نوشت که ارتش به یاری نیروهای متحد خود، علاوه بر شش روستای مذکور، روستاهای تل دم البرج و الصیادی را در محور مذکور آزاد نموده است.

بر اساس این گزارش، پیشروی های نیروهای ارتش سوریه که با پوشش هوایی اجرا شده، به سمت روستاهای الهلبّة، کرستنی و أبو شرجی همچنان ادامه دارد و به چهار کیلومتری مرکز دیدبانی نیروهای ترکیه در الصرمان رسیده اند.

تروریست های هیأت تحریر الشام با بدنه اصلی گروهک تروریستی جبهه النصره (شاخه سوری القاعده) برای مقابله با پیشروی های ارتش سوریه، یک خودروی بمب گذاری شده را منفجر نموده و مدعی شده اند که 30 تن از نیروهای سوری را کشته و بیش از 50 تن دیگر را زخمی نموده اند.

استان ادلب سوریه که به تروریست خیزترین و تروریست پذیرترین استان این کشور معروف است، سال 2015 کاملاً به دست ائتلاف تروریست ها افتاد و طی سال های گذشته، سایر گروه های تروریستی، در برابر تخلیه مناطق تحت نفوذ خود در جنوب و مرکز سوریه، به این استان کوچانده شده اند.

به رغم حمایت های ترکیه از گروه های حاضر در این استان و کوشش برای معارض جا زدن آن ها، سوریه این گروه ها را تروریست و آزاد سازی مناطق تحت اشغال آن ضروری و حق مشروع خود می داند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیشروی های ارتش سوریه در ادلب ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی های ارتش سوریه در ادلب ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید