چند نفر اپراتور خود را عوض کردند؟

به گزارش سفر به ترکیه، طبق آخرین آمار، در تیرماه امسال اپراتورها پذیرای 10 هزار و 133 ترابرد بودند و مشترکان این اپراتورها با حفظ شماره خود توانستند از خدمات اپراتور دیگری استفاده نمایند.

چند نفر اپراتور خود را عوض کردند؟

طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) این امکان را فراهم می نماید که به موجب آن مشترکان می توانند به حفظ شماره خود، اپراتور ارائه دهنده خدمات خود را عوض نموده و از خدمات اپراتور مقصد استفاده نمایند. این طرح از سال 1395 اجرایی شد و البته برخی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است برخی از درخواست های ترابرد از سوی مشترکان با موافقت روبرو نگردد.

برای اجرای این طرح ضروری است که در گام اول مشترک به وسیله مراجعه به سایت یا مراجعه حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری که میخواهد به آن مهاجرت کند، فرم درخواست را تکمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام کند. پس از آن در صورتی که فرد از شرایط لازم برخوردار باشد به وسیله یک پیامک تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید.

امکان تغییر اپراتورها به وسیله ترابردپذیری تنها دو بار در سال میسر است و پس از این تغییرات هزینه تمامی سرویس ها، تماس و پیامک مطابق با اپراتوری که به آن ترابرد شده محاسبه خواهد شد. همچنین پیش از اجرای طرح ترابردپذیری ضروری است مشترک حداقل سه ماه در اپراتور ارائه دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد.

احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیم کارت دایمی به اعتباری و برعکس، فعال نبودن سیم کارت، فعال بودن کمتر از سه ماه سیم کارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیم کارت های دائمی از دلایل رد درخواست ترابرد عنوان شده است.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در تیرماه امسال، اپراتورها پذیرای 10 هزار و 133 ترابرد بودند. این درحالی است که از ابتدای امسال، حاکی از انجام 5116، 11 هزار و 930 و 8382 ترابرد به ترتیب در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد بوده است.

البته تنها تعداد تراز، ملاک اول بودن یک اپراتور در ترابرد نیست. موارد دیگری از جمله کیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه کاربری هم وجود دارد و برخی از این پارامترها به نحوه ارائه سرویس برمی گردد. ممکن است یک اپراتور در یک مدت زمان، سرویس خاصی ارائه دهد که در آن موقع مشترک به اپراتور ترابرد کند و بعد بخواهد به اپراتور مبدا خود برگردد؛ این دلیل نمی گردد اپراتوری که از آن بازگشته، سرویس نامناسبی داشته و یا اپراتوری که الان انتخاب نموده سرویسش مناسب است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "چند نفر اپراتور خود را عوض کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نفر اپراتور خود را عوض کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید