کشفیاتی درباره خالق حماسه بیوولف

به گزارش سفر به ترکیه، مباحثه بر سر این که حماسه مشهور بیوولف نوشته یک نویسنده و یا حاصل کار چندین نویسنده است، سال هاست ادامه دارد؛ اما تحقیقات اجرا شده نشان می دهد این شاهکار توسط یک فرد خلق شده است.

کشفیاتی درباره خالق حماسه بیوولف

به گزارش سفر به ترکیه و به نقل از گاردین، بیوولف یکی از برجسته ترین آثار نوشته شده به زبان انگلیسی کهن است که داستان قهرمانی های بیوولف را در مبارزه با هیولایی با نام گرندل و مادرش بیان می کند.

اما این شعر حماسی برای مدت ها مجادلاتی را در خصوص صاحب اثر در برداشته است. با این که بسیاری معتقدند این اثر ترکیبی از چندین شعر متفاوت است، برخی دیگر همچون تالکین خالق ارباب حلقه ها معتقدند این اثر تنها به یک نفر تعلق دارد.

فرضیه های مطرح شده اخیر بر این که این حماسه از ترکیب دو شعر متفاوت خلق شده است تاکید دارند. طبق این فرضیه ها بخشی از شعر که به فرار قبیله دانمارکی می پردازد و بخشی از شعر که به وقایع مربوط به اژدها می پردازد از یکدیگر جدا بوده و هرکدام به طور مستقل از شعرهایی متفاوت با یکدیگر ترکیب شده اند.

با این که جنبه های مختلف شعر، همچون کلمات، درون مایه و سبک این اثر پیش از این مورد بررسی قرار گرفته بود، تحقیقات اخیر به جنبه های دقیق تر آن پرداخته است. این تحقیق شامل نحوه استفاده ریتم های متفاوت در شعر و الگوهای مختلف استفاده شده برای ایجاد مکث است.

نتایج بررسی های کامپیوتری، الگوهای ساختاری یکسانی را در هر دو بخش این شعر نشان داد.

بیوولف یکی از برجسته ترین نوشته های ادبی آنگلوساکسون شناخته می شود. این داستان الهام بخش بسیاری از حماسه های پس از خود شده است. از مشهورترین آثار خلق شده تحت تاثیر بیوولف به سه گانه ارباب حلقه ها می توان اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کشفیاتی درباره خالق حماسه بیوولف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفیاتی درباره خالق حماسه بیوولف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید