یوفا و فیف پرو: بازی اینتر - ناپولی باید متوقف می شد

به گزارش سفر به ترکیه، اتحادیه فوتبال اروپا و اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای دنیا تصمیم مسئولان فوتبال ایتالیا برای صدو حکم ادامه بازی جنجالی تیم های فوتبال اینتر و ناپولی را اشتباه دانستند.

یوفا و فیف پرو: بازی اینتر - ناپولی باید متوقف می شد

به گزارش سفر به ترکیه ، یوفا و فیف پرو با انتشار بیانیه ای مشترک مراتب نگرانی خود را از بابت تداوم رفتارهای نژادپرستانه در فوتبال ایتالیا ابراز و اعلام کردند که ناظر بازی جنجالی اخیر تیم های فوتبال اینتر و ناپولی در استادیوم سن سیرو می بایست حکم تعلیق این بازی را برای توقف شعارهای نژادپرستانه علیه کالیدو کولیبالی مدافع ناپولی صادر می کرد.

در این بازی علاوه بر توهین به بازیکن سیاه پوست ناپولی، شعارهای توهین آمیزی هم علیه داور بازی پائولو ماتزولنی سر داده شد که با وجود چند بار هشدار از بلندگوهای استادیوم در خصوص توقف بازی، این اتفاق رخ نداد. این موضوع اعتراض بسیاری از جمله کارلو آنچلوتی، سرمربی ناپولی را در پی داشت، کسی که تهدید کرد در صورت تکرار چنین اتفاقی او خودش بازیکنان ناپولی را از زمین بازی خارج خواهد نمود.

در بیانیه مشترک یوفا و فیف پرو آمده است: فیف پرو و یوفا مشترکاً اهانت های نژادپرستانه علیه کالیدو کولیبالی را محکوم می نمایند. هر دو سازمان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا را در خصوص مجازات متخلفان تحسین می نماید با این حال هر دو سازمان مراتب عمیق نگرانی خود را در خصوص حادثه نژادپرستانه اخیر اعلام می نمایند. با وجود هشدارهایی که در استادیوم اجرا شده بازی متوقف نشد و به نظر می رسد که کادر فنی ناپولی هم چندین مرتبه موضوع را به اطلاع داور رسانده بودند اما ترتیب اثر داده نشد.

در ادامه این بیانیه می خوانید: هر دو سازمان شعارهای نژادپرستانه علیه کولیبالی را قویاً محکوم و از تصمیم های بعدی مقامات فوتبال ایتالیا برای مبارزه با نژادپرستی در استادیوم ها کاملاً حمایت می نمایند چرا که فیف پرو و یوفا به هیچ عنوان چنین چیزی را نمی پذیرد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا باشگاه اینتر را به برگزاری دو بازی خانگی بدون تماشاگر و یک بازی خانگی دیگر با بدون حضور تماشاگر در ضلع شمالی استادیوم سن سیرو (محل استقرار اولتراها) محکوم نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یوفا و فیف پرو: بازی اینتر - ناپولی باید متوقف می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوفا و فیف پرو: بازی اینتر - ناپولی باید متوقف می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید