210 مدرسه استثنایی در کشور احداث می گردد

به گزارش سفر به ترکیه، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: 210 مدرسه استثنایی در سراسر کشور احتیاج داریم که با یاری خیران ساخته می گردد.

210 مدرسه استثنایی در کشور احداث می گردد

سید جواد حسینی 28 آذرماه در نشست با مدیران مدارس استثنایی در سبزوار عنوان نمود: حدود 30 درصد مدارس دانش آموزان با احتیاجهای ویژه در سراسر کشور فرسوده و احتیاجمند نوسازی و بهسازی هستند.

وی ادامه داد: برای برطرف مشکل فضای آموزشی دانش آموزان با احتیاج ویژه کارگروه خیران مدارس استثنایی با همیاری و مشارکت خیران راه اندازی شده که هفته آینده آیین کلنگ زنی احداث نخستین مدرسه استثنایی با عنوان خشت گذاری شروع یک انجام برگزار می گردد.

حسینی اظهار کرد: برای مناسب سازی فضاهای آموزشی دانش آموزان با احتیاجهای ویژه تا سرانجام سال آینده 32 مدرسه در استان های کشور با همکاری صندوق حمایت از بچه ها (یونیسف) هدف گذاری شده که از این تعداد 15 مدرسه طی امسال مناسب سازی می گردد تا این اقدام الگویی مناسب برای مناسب سازی مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: برای تحقق امکانات دارایی محور در فرایند استاندارد تعلیم و تربیت سه کتاب برای اولیای دانش آموزان، سه کتاب برای دانش آموزان عادی در رفتار با دانش آموزان با احتیاجهای ویژه، 119 کتاب مناسب سازی شده و 60 اثر آموزشی تهیه و فراوری شده است.

حدود 153 هزار دانش آموز با احتیاج ویژه در یک هزار و 600 مدرسه ویژه، 800 مدرسه پشتیبان و 50 مرکز اوتیسم به شکل تلفیقی و ویژه درس می خوانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "210 مدرسه استثنایی در کشور احداث می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "210 مدرسه استثنایی در کشور احداث می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید