30 درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند

به گزارش سفر به ترکیه، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: 30 درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند، 20 درصد در معرض خطر و یک درصد هم آسیب دیده اند که باید درمان شوند.

30 درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علیرضا کاظمی سه شنبه 12 آذر در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار گشت، افزود: آموزش و پرورش یک دستگاه نیست، یک فرادستگاه است و بدون یاری دستگاه های دیگر به خوبی نمی تواند فعالیت فرهنگی را انجام دهد.

کاظمی افزود: امروز اگر آموزش و پرورش در محور کار قرار گرفته است به این معنی نیست که آموزش وپرورش متولی آسیب های اجتماعی است، دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش هستند و نیازمند حمایت و همکاری همه دستگاه ها هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه هم با اشاره به اجرای طرح نماد در مدارس استان هم زمان با مدارس سراسر کشور گفت: امیدواریم با اجرای طرح نماد شاهد کاهش بروز آسیب های اجتماعی در سطح جامعه باشیم.

مجید یزدان پناه، از اختصاص اعتباراتی برای کانون های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش، مدارس در معرض آسیب های اجتماعی، تجهیز کتابخانه های مدارس و نیز امور پرورشی مدارس حاشیه ای کرمانشاه در سفر معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش به استان اطلاع داد و گفت: همچنین در این سفر یک میلیارد تومان برای اردوگاه دانش آموزی شهید چمران شهرستان پاوه در نظر گرفته شد.

وی در ادامه اشاره ای هم به مجموعه اقدام های اجرا شده برای بازسازی مدارس آسیب دیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه داشت و افزود: در جریان زلزله 7.3 ریشتری آبان ماه سال 96 تعداد 78 مدرسه آسیب دید که باتلاش مجموعه مدیریتی استان و با حمایت استاندار تفاهم نامه ساخت مدارس استان از مرز 210 مدرسه گذشته و تاکنون هم بیش از 190 مدرسه آن تحویل شده است.

آیین افتتاحیه میز نماد با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و دیگر مسئولان امروز در مرکز مشاوره کرمانشاه در میدان فردوسی برگزار گشت.

طرح ملی نماد، نظام مراقبتی اجتماعی دانش آموزان سراسر کشور، دوره ای آموزشی ویژه عوامل اجرایی وزارت آموزش و پرورش در استان ها است. این طرح محوری ترین طرح آموزش و پرورش برای توانمندسازی و ارتقای مهارت ها و نظام مراقبتی اجتماعی دانش آموزان است.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از 325 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "30 درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید