اخبار سیاسی

سعیدی: اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی باید اولویت مجلس یازدهم باشد ، آمایش سرزمینی تا به امروز عملیاتی نشده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی معتقد است که مجلس یازدهم باید اجرای دقیق نسخه اقتصاد مقاومتی را در اولویت کاری خود قرار دهد.

28 اردیبهشت 1399

خبرنگاران کرونا و افزایش چرخش نفوذ از غرب به شرق

تهران- خبرنگاران- بعضی از اندیشمندان و صاحبنظران مطرح دنیا معتقدند بحران کرونا در دنیا نه تنها باعث تغییر در ساختار بین المللی قدرت و افزایش چرخش قدرت و نفوذ از غرب به شرق می گردد بلکه این بحران دستکم برای چندین سال بیشتر دولت ها را مجبور خواهد نمود به...

26 اردیبهشت 1399

مقصد جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی کجاست؟

در پی اظهارات اخیر وزیر راه و شهرسازی درباره احتمال بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در کشور ثالث، اظهارات سابق مسئولان و آنالیز های کنونی نشان می دهد که مقصد نهایی این جعبه سیاه اوکراین یا فرانسه خواهد بود.

24 اردیبهشت 1399

استفاده از طب ایرانی در مقابله با ویروس کرونا

دبیر ستاد علوم و فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با دستور وزیر بهداشت متخصصان طب ایرانی به حوزه پیشگیری و درمان کرونا وارد می شوند.

22 اردیبهشت 1399

خبرنگاران سیلاب روستاهای خوزستان را تهدید نمی کند

اهواز- خبرنگاران- مدیرکل دفتر فنی استانداری خوزستان با اشاره به رفع نقاط پرخطر در سیل بندهای استان، گفت: با مجموعه اقداماتی که برای احداث،ترمیم ، بازسازی و مقاوم سازی 210 کیلومتر از بازه های سیل بندهای استان صورت گرفت می توان گفت خطر جدی از بابت سیلاب،...

21 اردیبهشت 1399

آمریکا پنج دانشمند هسته ای ایران را تحریم کرد

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تحریم های ظالمانه این کشور علیه ایران، این بار با انتشار یک بیانیه از تحریم پنج تن از دانشمندان هسته ای ایران خبر داد.

18 اردیبهشت 1399

انتقاد شدید موسوی از بی مسئولیتی بعضی از اعضای جنبش عدم تعهد

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به مخالفت عربستان، بحرین و مغرب با بیانیه درخواستی ایران درباره لغو تحریم های آمریکا، از بی مسئولیتی بعضی اعضای جنبش عدم تعهد شدیدا انتقاد کرد.

17 اردیبهشت 1399

اختلالات اینترنت مانع آموزش مجازی دانشگاه ها

ضعف در کیفیت اینترنت یکی از موانع آموزش مجازی دانشگاهها در بحران کرونا است و به نظر می رسد این چالش با توسعه زیرساختهای شبکه ارتباطی کشور و تقویت پیام رسان های داخلی حل شود.

17 اردیبهشت 1399

لغو جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال

جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال لغو شد.

15 اردیبهشت 1399

ایران دوست نزدیک و شریک منطقه ای بلاروس

معاون وزیر خارجه بلاروس، جمهوری اسلامی ایران را دوست نزدیک و شریک منطقه ای کشورش خواند و ابراز امیدواری کرد که دولت و ملت ایران به زودی از شرایط کنونی با موفقیت عبور کنند.

14 اردیبهشت 1399

پیش بینی سلطانی فر از تاخیر در برگزاری بازی های المپیک 2020 توکیو

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر گفت: بر اساس برنامه ریزی که اجرا شده بود ، مسابقات المپیک قرار بود از سوم مردادماه آغاز شود ، حدود پانزده روز به طول انجامد و قبل از آن در رشته های مختلف مسابقات انتخابی و کسب سهمیه بایستی برگزار می شد که با توجه به شیوع...

8 اردیبهشت 1399

انصاری فرد: در هیئت مدیره پرسپولیس به من توهین می کردند، وزیر ورزش گفت مدیر روابط عمومی باشگاه تغییر کند

مدیرعامل مستعفی باشگاه پرسپولیس با انتقاد از وزیر ورزش گفت که در جلسات هیئت مدیره به او توهین می شد و این اعضا از حمایت وزیر هم برخوردار بودند.

8 اردیبهشت 1399

فارس من، چرا مالیات 10 درصد از حقوق اساتید حق التدریس کسر می شود؟

معاون سابق پژوهشی وزارت علوم معتقد است عدم وجود نظام تجمیع در کنترل کردن مجموع درآمد ها باعث کسر 10 درصد مالیات از پرداختی های حق التدریس ها با پرداختی کم شده است.

24 فروردین 1399

سندرز: به عنوان رئیس جمهور، اگر لازم باشد از نیروی نظامی استفاده می کنم

نامزد پیشتاز دموکرات ها در رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری می گوید در صورتی که رئیس جمهور گردد، اگر مردم آمریکا یا متحدان این کشور در معرض خطر قرار داشته باشند، ممکن است به نیروی نظامی متوسل گردد.

20 فروردین 1399

فراخوان جالب مردم آمریکا درباره ترامپ ، معامله می کنیم یک میلیون مهاجر را با یک ترامپ

شماری از شهروندان آمریکایی با برگزاری تجمعی در مقابل کاخ سفید با حمایت از مسافرت مسلمانان و مهاجران به آمریکا سیاست های تبعیض آمیز و نژادپرستانه دولت این کشور به ریاست ترامپ را محکوم کردند.

17 فروردین 1399

بسته های سوغات شیراز تا یک سال دیگر ارائه می گردد

به گزارش خبرنگاران، بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی در حاشیه آئین گشایش نخستین نمایشگاه فارس در یک نگاه در جمع خبرنگاران گفت: ما از تمامی استان ها درخواست کردیم بسته های سوغات زیارتی و گردشگری تعریف و به ستاد سوغات زیارتی ارسال نمایند. ابتدا 500 بسته...

15 فروردین 1399

ترامپ ملاقات سناتور مورفی با ظریف را نقض قوانین آمریکا دانست

رئیس جمهور آمریکا ملاقات یک سناتور دموکرات با وزیر امور خارجه ایران در حاشیه نشست امنیتی مونیخ را نقض قانون لوگان آمریکا دانست.

14 فروردین 1399

تضعیف قدیمی ترین نهاد مدنی ایران ، کانون وکلا در سخت ترن دوران خود

یک عضو هیأت رئیسه کانون وکلای مرکز گفت: هیأت مدیره آینده کانون وکلای دادگستری مرکز به عنوان مدیران کانون مادر، دوره سختی را پیش رو دارند و با چالش های بیشتری نسبت به دوره حاضر روبرو خواهند بود.

5 فروردین 1399

درمان ویروس فساد با نسخه شفافیت

اقتصاد در هر کشوری یکی از مباحث بسیار پیچیده است که به دلیل برخورداری از زیرمجموعه ها و ساز و کارهای وابسته به یکدیگر، قاعدتاً از آسیب ها و عوارض مختلف در امان نیست. آسیب و ناکارآمدی در اقتصاد، مقارن با فسادو چاره آن طبعاً، شفافیت است.

3 فروردین 1399

جزئیات تغییرات پیشنهادی برایسهمیه بنزین درسال 99

خبرنگاران: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 از آنالیز احتمال افزایش سهمیه بنزین برای سال آینده اطلاع داد.

3 اسفند 1398
تعداد: (124)