شرح درباره علت انتشار بوی نامطبوع در کرمانشاه

به گزارش سفر به ترکیه، مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه درباره علت انتشار بوی نامطبوع روز گذشته توضیحاتی ارائه داد.

شرح درباره علت انتشار بوی نامطبوع در کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران یاوری مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: علت انتشار بوی نامطبوع روز گذشته، سوزاندن تعداد زیادی لاستیک در حاشیه شهر برای استحصال آهن و چدن آن بوده است.

او گفت: در روز گذشته با توجه به درخواست های شهروندان، پیگیری هایی با حضور کارشناسان محیط زیست انجام شد که تعیین شد افرادی سود جو برای استحصال آهن های لاستیک، آن را به آتش کشیدند و بوی نامطبوعی در سطح شهر استشمام می شد.

مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه اضافه نمود: ما به دنبال این هستیم که این افراد سودجو دستگیر و تحویل مقامات قضایی شوند و در این رابطه با مقامات نیروی انتظامی و دادستان استان کرمانشاه مکاتباتی داشتیم تا این افراد مجازات شوند.

یاوری همچنین به آلودگی قره سو اشاره نمود و گفت: ساماندهی رودخانه قره سو از گذشته های دور از برنامه های اداره محیط زیست استان بوده است و تمامی صنایع الاینده ای که موجب الودگی قره سو شناسایی شدند و واحدهای صنعتی مطابق قانون مکلف شدند که قبل از تخلیه پساب ها به داخل رودخانه قره سو پساب ها تصفیه نمایند و فاضلاب های خانگی در طول راستا به داخل رودخانه تخلیه می شوند احداث سیستم های تصفیه فاضلاب در دو شهر روانسر و کرمانشاه در دستور کار واقع شده است.

او گفت: طرح صیانت از اب و محیط زیست در سازمان محیط زیست در سال 97 طرح ریزی شده است تا با بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی فرهنگسازی در زمینه حفظ محیط زیست انجام می گردد.

یاوری گفت: سال گذشته استان البرز به عنوان پایلوت طرح اجرا شد و سال جاری در 8 استان این طرح بهعنوان برنامه میان مدت اجرا می گردد که خوشبختانه استان کرمانشاه نیز در این طرح به عنوان پایلوت قرار گرفته است.

او اعلام کرد: چندین جلسه نیز در این رابطه در سطح استان کرمانشاه برگزار کردیم تا در قالب این برنامه بچه ها و نوجوانان برنامه نویسی کامپیوتری یاد می گیرند و انیمیشن ها بازی های کامپیوتری حفظ محیط زیست طراحی می نمایند.

یاوری گفت: آموزش هایی که به انان داده می گردد در فضای مجازی است و برای هر نفر آموزش این برنامه 500 هزار تومان هزینه است و یک موسسه خصوصی این آموزش بر عهده گرفته است که به صورت رایگان انجام دهد و در سطح مدارس و در کانون پرورش فکری بچه ها کمیته امداد ثبت نام داشتیم.

او اعلام کرد: دستگاه هایی که با جوانان ارتباط بیشتری دارند مانند ورزش و جوانان در خواست داریم که جوانان مستعد در این زمینه به ما معرفی نمایند ضمن اینکه تولیدات این عزیزان قابل بازاریابی و فروش است و تعداد زیدی از آنان به مربی تبدیل می شوند و آموزش بقیه اقشار جامعه بر عهده دارند در حقیقت به سمت خلق مشاغل سبز می رویم که از خلاقیت ها و نبوغ جوانان استفاده می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شرح درباره علت انتشار بوی نامطبوع در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح درباره علت انتشار بوی نامطبوع در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید