دانشجویان حتی نسبت به جُنگ های شادی هم رغبتی ندارند

به گزارش سفر به ترکیه، قائم مقام جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان دانشگاه فردوسی حتی نسبت به شرکت در برنامه های جنگ شادی هم دیگر چندان رغبتی ندارند.

دانشجویان حتی نسبت به جُنگ های شادی هم رغبتی ندارند

مصطفی سلیمانی نسب در گفت وگو با سفر به ترکیه، اظهار کرد: معروف است که می گویند دانشجو موذن جامعه است و اگر موذن خواب بماند نماز امت قضا می گردد، وضعیت فعلی کشور ما دقیقا همین است، دانشجویان که نخبگان سیاسی، علمی و فرهنگی ما هستند دچار رخوت و سستی شدند و در خیلی مسائل مثل روشنگری و آگاهی رسانی به مردم درباره حقوق شان و مطالبات دانشجویی کوتاهی می نمایند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: طی دوره های قبل یکی از گفتمان های اصلی دانشجویان بحث عدالت خواهی بود و این خود محرکی بود که جنبش دانشجویی از پویایی بیشتری برخوردار باشد ولی هنگامی که یک سری دولت ها با شعار عدالت خواهی بر سر کار آمدند و با توجه به عملکردی که داشتند این شعار را لوث کردند مقداری دغدغه مندی دانشجویان در این زمینه کم شد.

وی اظهار کرد: یک مشکل اساسی این است که خیلی از مدیران دانشگاهی فاقد دید فرهنگی هستند و این دیدگاه باعث تبعیض گذاشتن میان تشکل ها می گردد، مگر جایی که حس نمایند می توانند از یک تشکل بهره برداری داشته باشند و آن تشکل نیز موجی راه بیاندازد و مسئولین با سوار شدن بر آن موج به برخی از اهدافشان برسند، به همین خاطر ما همیشه در بحبوحه انتخابات شاهد ظهور یک سری تشکل های یک بار مصرف هستیم و طبیعی است که جنبش دانشجویی گاهی اوقات به انحراف کشیده گردد و زمینه ای برای رسیدن اهداف شخصی برخی افراد گردد.

سلیمانی نسب با اشاره به رخوت دانشجویان گفت: دانشجویان دانشگاه فردوسی حتی نسبت به شرکت در برنامه های جنگ شادی هم دیگر چندان رغبتی ندارند، متاسفانه دانشجو صرفا درگیر مسائل مختلف همچون درس و کار و زندگی و دغدغه های مالی شده است، رخوت و سستی در واقع تمام زوایای زندگی شان را در برگرفته نه فقط حوزه سیاسی را. شاید کمتر پیش بیاید تا به یک فعالیت غیر درسی تمایلی نشان دهند، به طور کلی دانشجویان دنبال برنامه ای می روند که از نشاط بیشتری برخوردار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دانشجویان حتی نسبت به جُنگ های شادی هم رغبتی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان حتی نسبت به جُنگ های شادی هم رغبتی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید