درخواست گوآیدو برای راهپیمایی گسترده در پایتخت ونزوئلا

به گزارش سفر به ترکیه، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا در حالی برگزاری راهپیمایی گسترده در پایتخت این کشور را اعلام نموده که هزاران تن در خیابان های کاراکاس، پایتخت این کشور برای اعمال فشار بر رئیس جمهوری آن دست به تجمع زدند.

درخواست گوآیدو برای راهپیمایی گسترده در پایتخت ونزوئلا

خوآن گوآیدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا به هزاران تن از حامیانش گفت که پیش از برگزاری راهپیمایی سراسری در پایتخت، یک تور را در کشور برگزار می نماید.

وی ادامه داد: زمانیکه ما تور خود را در هر یک از ایالات کشور تمام کنیم، تاریخی را برای برگزاری یک راهپیمایی سراسری در کاراکاس اعلام خواهیم کرد.

حامیان گوآیدو در واکنش به این صحبت ها شعار میرافلورس، میرافلورس سر دادند که به کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا مربوط می گردد که اکنون در اختیار نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور است.

گوآیدو تهدید کرد که خواهان مداخله خارجی هم می گردد و با استفاده از عبارت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره استفاده از مداخله نظامی در ونزوئلا گفت: تمامی گزینه ها روی میز است.

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در حالی از روی یک کامیون صحبت می کرد که نیروهای امنیتی این کشور از تجمع اپوزیسیون در محل اصلی خود جلوگیری نموده و سه تن را نیز دستگیر کردند.

حدود 20 خودروی ضد شورش در بزرگراه منتهی به خیابان اصلی در شرق کاراکاس حضور یافتند.

گوآیدو کوشش می نماید مادورو را از کار برکنار کند تا انتخاباتی جدید در کشور برگزار کند.

مادورو نیز از حامیانش خواسته تا علیه امپریالیسم دست به راهپیمایی بزنند.

وی در توئیتر خود نوشت: امروز، بیش از هر زمان دیگری، ما ضد امپریالیسم هستیم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "درخواست گوآیدو برای راهپیمایی گسترده در پایتخت ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست گوآیدو برای راهپیمایی گسترده در پایتخت ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید